Robin Hood: Prince Of Thieves Robin Hood: Hırsızlar Prensi
 

11,756 Kez izlenmiş

15 Yorum Yapıldı

45tetwetwewe556rrr.jpg

Tür : Aksiyon / Macera
Yönetmen : John Irvin
Senaryo : Sam Resnick , John McGrath
Görüntü Yönetmeni : Jason Lehel
Müzik : Geoffrey Burgon
Yapım : İngiltere , 133 dk.Locksley’li Robin (Kevin Costner), Kral Aslan Yürekli Richard ile birlikte haçlı seferine katılmış ve sefer sırasında esir düşmüş Kudüs’te bir zindana kapatılmıştır. İdam edileceği haberini almasıyla kaçış planları hazırlayan Robin, kaçarken müslüman bir esir olan Azeem’in (Morgan Freeman) de hayatını kurtarır. Azeem hayatını borçlu olduğu Robin’in yanından ayrılmayacağını söyleyince birlikte İngiltere’ye dönerler.
Fakat Robin İngiltere’ye döndüğünde, İhtişamlı Locksley kalesini harap bir şekilde bulur. Babası Lord Locskley ise Notthingam Şerifi tarafından şeytana taptığı iddiasıyla idam edilmiştir. Bu arada evde sağ kurtulabilen fakat işkence sırasında kör olan hizmetçileri Duncan’ı bulan Robin, ondan Notthingam Şerifi ve cadısı hakkında hikayeler duyar. Bu sırada topraklarına giren Notthingam Şerifi’nin adamları’Da Locksley’li Robin’in peşindedir.
Gelişmeler üzerine Robin, Azeem ve Duncan Locksley topraklarını terk ederler. Daha sonra Kralın kuzeni olan Marian’ın yanına gidecek olan Robin ondan hemen etkilenir. Fakat Notthingam Şerifi’de Marian’ı gözünün önünde bulundurmaya gayret gösteriyordur. Robin, babasıyla ilgili iddiaların doğruluğunu öğrenmek için Piskoposa gider ve tam onu srogularken, Notthingam Şerifi ile yüzyüze gelirler.
Notthingam’ın askerlerinden kaçarken, hakkında yüzlerce uğursuz efsane bulunan Sherwood ormanına kaçarlar ve orada bir barınak bulup saklanırlar. Locksley’li Robin işte bu andan sonra Robin Hood olarak anılmaya başlayacaktır.(78%) (10%) (12%)
251 Oy Almış
15 Yorum Var
 1. kokomonger diyorki : 15 May 2009

  bu filmi izlemeyen kaldiysa eger hemen izlesin basyapit bir filmdir artik bu tarz filmler cekilmio malesef superr film arkadaslar ne duruosunuz?tiklayin izleyin ;)

 2. Golbaşı diyorki : 15 May 2009

  Süper film .

 3. influenza diyorki : 16 May 2009

  ya mütiş bir film senesine göre süper bir film tabikide brayn adams’ın parcasıyla bır baska guzel:D tamam bır suru eksıklık bulunabılır ama butun ınsanların bole bırseyler yasama ıstegı mutıs ya:D

 4. hasan diyorki : 16 May 2009

  arkadaşlar,izleyin,hiç düşünmeden

 5. uslanmaz_jojuk diyorki : 18 May 2009

  çok güzell bir film emeginize sağlık

 6. Nezihe diyorki : 20 May 2009

  Bu sersem kral neden hersey bittikten sora cikip gelior? Nie ülkesini korumak için savasa katilmior. Ayrıca bir soru daha. Haçlı seferlerinde aslan yürekli richard kutsal toprakları Turklerınden almaya mı calısmıs nasıl yanı. Türklerin elinden mi? Türkler kutsal topraklara mı sahıpmışdiler?

 7. kenanotti diyorki : 20 May 2009

  izleyeceğiniz en iyi filmlerden efsane ötesi morgan freeman kevin cosner daha ne olsun mutlaka izleyin eski deyip geçmeyin:D

 8. imparator diyorki : 21 May 2009

  cok guzel bu adama her sey cok yakısıyo

 9. Yagmur diyorki : 22 May 2009

  Film.Süper.
  onuda.geçtim.nezibe.sen.film.izlemekle.Vakit.öldürme.azcık.tarih.çalış.O.sersem.dediğin.Kral.Zaten.başka.bir.savaştan.dönüyr.filmi.nasıl.izledin.tartışılır.ama.anlamayanlar.için.filmler.hep.burda.bi.kaç.defa.izle.belki.anlarsın

 10. xcelikcix diyorki : 25 May 2009

  ya nezibe harbi tarih bilmiyosun ya ben bile tarihten cakmam ama şunu söleyeyim haclı seferleri filistini almak icin yapılmıştı ve burda bi sürüde film var yani sövalye filmini izle yani filistini alınca ingiltere kralı haclı seferi düzenlemişti bu olay ozamanlar oluyo yani bilmem anlatabildimmi yanlışsa arkadaşlar düzeltin hehe

 11. kargoo diyorki : 29 May 2009

  fena diyil izlenile bilir.ama kalite kötü

 12. Yagız diyorki : 25 August 2009

  ÇOK GÜZEL FLİM SİTE PERSONELİNE TŞK ARKADAŞLAR EMEGİNİZE SAGLIK SAYENİZDE GÜZEL FLİM LER İZLİYORUZ thenk you soo mach

 13. anubis diyorki : 04 September 2009

  tam bir başyapıt izleyin derim……..

 14. sahin diyorki : 19 February 2010

  izlemeyen için fırsat işte kaçırmayın

 15. yiğit diyorki : 25 November 2011

  arakdaşlar aranızda tarih bileniniz yok mu? Nezihe haçlı seferleri Kudüs’ü ele geçirmek için yapılmıştır. Türkler Anadolu’ya geldikten sonra ve İslamiyet’ten sonra. Kudüs o zamanlar Selahattin adında bir Arap kralına aitti. Ve harika bir komutandı.

Yorum Yapın