Dünya`nın Altın Oran Noktası
 

54,423 Kez izlenmiş

176 Yorum Yapıldı

555q2111.jpg

(22%) (1%) (78%)
4777 Oy Almış
176 Yorum Var
 1. Azraell35 diyorki : 12 April 2009

  Sanirim ilk yorumu ben yapiyorum. Cok ilginc entersan ve dogru bir saptama yapmislar. Ama 9 dakka olmasi cok kötü. Site yöneticilerine goccaman bir saol. Durmak yok Filmlere devam:))

 2. murat diyorki : 12 April 2009

  bunun filmini sabirsizlikla bekliyorum.TESEKKÜRLER SIZLERE

 3. assue diyorki : 12 April 2009

  milyarlarca musluman mi? diyor filmde
  dunyada 1 milyar musluman var :)
  ilginc

 4. gerçek diyorki : 12 April 2009

  tşkler paylaşım için gerçekten harika bir keşif yapmışlar ALLAH CC cümlemize hakikati anlamayı nasp etsin

 5. Tolga diyorki : 12 April 2009

  Videoyu izlerken kalbim hiç atmadığı gibi attı O.O

 6. hakan diyorki : 12 April 2009

  Niyeyse bu altın oranıda bilim sayesinde gavurlar buluyo. -

  -Google earth amerikan programıyla dünyanın altın oranını test etmek mümkünmüş.

  - Pimetrix denen amerikan programıylada tabloların altın oranını test edebiliyomuşuz.

  Peli neden bilim ve araştırmaya verilen önem amerikada bu kadar çokken müslüman ülkelerde ise insanların kendi akıllarıyla seçim yapmasının önüne geçerek dinsel dogma dikte edilmeye bu kadar zorlanıyor insanlarımız?

  Biz neden mantığımızı kullanamıyoruz?

  Neden hep bu bilimsel çalışmaları onlar buluyo, onlar yapıyo? ve neden bizde bu bilimsel çalışmaları dini desteklemek için kullanıyoruz o zaman? Din bilimi referans almasın o zaman.

  Eskiden bilimin dini reddettiğini sanırdım şahsen ama artık böyle olmadığından eminim. Bu düşünce bilimsel sürecin nasıl işlediğini, bilimin yeni fikirleri nasıl karşıladığını kavrayamamaktan kaynaklanıyor.

  Burada asıl sorun insanlarımızın evrimi bilip bilmemesi değil, allotropik türleşme ile simpatrik türleşme gibi bilimsel kanıtlarıda bilmek zorunda deiliz, açıkçası bunların hepsi fasa fiso. Neyin önemli olduğuna gelirsek : Diğer milletler müslüman ülkelerin bilimsel çalışmalar ve araştırma yerine dini dogmaların ders kitaplarına girmesi için büyük çaba sarfediyorlar, özellikle çin ve rusya gibi ülkeler teistik düşüncenin yayılmasına ilginç bir şekilde destek veriyorlar. Kanıt veya araştırma ile değil dinsel bilgilerin direk olarak ders kitaplarına girmesi isteniliyor , bunlar hakkında hiçbir bilimsel çalışma yok( zaten araştırma yaptıklarıda yok) çünkü biliyorlarki bilim ve teknolojide geride olmak bizleri bilinçsiz istenildiği gibi sömürülebilen ülkeler yapar. İşte asıl sorun eğitim ve araştırmadan engellenmemiz ve istenildiği gibi kullanılabilen pasif ülkeler durumunda olmamız.

  Teşekkürler

 7. derya diyorki : 12 April 2009

  woow

 8. GkhN diyorki : 12 April 2009

  Mükemmel Bir Belgesel Devamını Bekliorz. Elleriniz Dert Görmesin…

 9. hakan diyorki : 12 April 2009

  Akıllı tasarım hareketinin amacı eleştirel düşünceyi teşvik etmek değil, evrim teorisi yerine akıllı tasarımı geçirecek bir devrimi körüklemektir. Şöyle düşünenler olabilir : Adil davranalım. Bilim dünyası akıllı tasarıma karşı önyargılı değil mi? Ya da mualif fikirler sindirilmiyor mu?

  Bu düşünce bilimsel sürecin nasıl işlediğini, bilimin yeni fikirleri nasıl karşıladığını kavrayamamaktan kaynaklanıyor. Yeni fikirler ortaya atanların, iddialarını araştırmalarla desteklemeleri, hakemli yayınlar göndermeleri, bilimsel tartışmaya girmeleri, fikir birliği elde etmeleri beklenir ve nihayet kanıtlar onların tarafındaysa, fikirler başta ne kadar saçma bulunup tepki çekmiş olsa bile, eninde sonunda ders kitaplarına girecektir.

  Akıllı tasarım taraftarları ‘ bizimde yeni bir bilimsel fikrimiz var ‘ diyorlar. Eğer bu sürece katılmak isterlerse çok heyecan verici olur. Onlara derim ki : Hücre biyolojisi, biyokimya, yerbilim toplantılarına buyurun gelin tartışırız, eğleniriz deneyler yaparsınız, sonuçları kanıtları sunarsınız ve bekli de haklı olduğunuz ortaya çıkar. Eğer haklıysanız zaten öğretim kurullarına gidip tartışmanıza gerek kalmaz ve otomatik olarak ders kitaplarına girersiniz.
  Ama onlar, bilimsel sürecin böyle değil de şöyle işlemesi gerektiğini düşünüyorlar : Yani fikirlerini doğrudan ders kitaplarına ve müfredata zerk etmek istiyorlar, bunu da siyasi nüfuzu kullanarak başarmayı umuyorlar. Bu yüzden de ne araştırmaya odaklanıyorlar(zaten araştırma yaptıkları yok) , ne hakem tetkikine ne de bilimsel fikir birliği kazanmaya, bunun yerine halkla ilişkilere ve politik baskıya başvuruyorlar.

  Burada tehlikede olan şey ‘gerçek’ olarak tabir edilen her şeydir. Yaradılışçılar Çin,Rusya,Hindistan gibi dinle alakası olmayan ülkelerden umulmadık destek buluyorlar. Söyledikleri şu ‘ Evet Türkiye çocuklarına bilim yerine dini dogma öğretmeni çok isteriz ki işlerini biz kapabilelim ve sizde sürekli kutsal mabedlerde oyalanırsınız.

  Bu siyasi mücadelede tehlikede olan öğrencilerin evrimi öğrenip öğrenmemesi değil bu sadece fasa fiso, yeni neslin allotropik türleşme ile simpatrik türleşme arasındaki farkı bilmemesi de büyük kayıp sayılmaz. Problem olan şey yeni neslin kendileriyle bilim arasına sokulmuş bir takozla büyümek zorunda kalması. İşte bu da bizi bilim ve teknolojiden alıkoyan, objektif araştırma yapmaktan uzak tutacak bir sömürü ülkesi yapmak için yapılan bir çabadır.

 10. sansar72 diyorki : 12 April 2009

  dehset otesi bir video. ama bu sadece fragman. eylul ayinda vizyona girecek.

 11. HAKAN diyorki : 12 April 2009

  Super bisey ya gercekten… paylasim icin tskler

 12. slhttn diyorki : 13 April 2009

  Site yönetimine teşekkürler bu tür çalışmaların ve videoların devamını bekliyoruz…

 13. ercu diyorki : 13 April 2009

  ilginç olmuş. altın oranı daha çok aratırmanızı tavsiye ederim çok çok ilginizi çekecek şeyler var burda fazla detaya inilmemiş

 14. thoneor diyorki : 13 April 2009

  bu asıl film değil. fragmanı

 15. ahmet diyorki : 13 April 2009

  gerçekten yaratıcının var olduğunu ve en basit şekilde kanıtlayabileceğimiz bir gizemdir.

 16. YETER ARTIK diyorki : 13 April 2009

  hadi kutuplara oran ok ama ayni paralelde ki butun sehirler bu orani verir ayrica insanlarin kendi olusturdugu haritanin oranini olcmus bu salakca dunya duz degil neyi amacliyorsun eywallah muslamaniz ama salak degiliz bunu hazirlayan gerizekalilar neyi amacliyor bir bilsem pi sayisindan bahsediyor pi sayisi dairesel bir orani saptar ucgenle ne alakasi var matematigi de bilmiyorlar salaklar
  ALLAH VARDIR VE TEKDIR YERI GOGU YARATAN ODUR AMA MEKKEYI OVMEK ICINDE SALAK SALAK VIDEO HAZIRLAMAYIN YETER BE INSANI INANCINDAN SOGUTUYORSUNUZ

 17. fahrenheit451 diyorki : 13 April 2009

  İnsan nasıl bakarsa öyle görür.Dünyanın başka bir noktasından altın oranını farklı bir yer olarak bulabiliriz.Herkesin kendi inancını özel kılma gibi bir derdi olmasaydı kimbilir belki savaşlarda olmayacaktı.Eğer İslamiyet’i Mekke’ye veya Kabe’ye indirgeyecekseniz o zaman Araplar’ın da kutsal olduğunu söyleyebilirsiniz.Fakat bizzat biliyorum ki beş para etmez insanlar.Ayrıca kutsal yer diye birşey yoktur.İnsan eliyle yapılan herhangi birşey ya da bir yer kutsal diye nitelendirilemez.Kaldıki Yaradan heryerde herşeydedir.Nerede ibadet edersen et bir değişik olmaz sevginde ya da Yaradan’ın sana bakışında.Bir de şu akıllı tasarım diye birşeyi bize yutturmaya çalışanların asıl söylemek istediği siz araştırmayın öğrenmeyin sadece tevekkül edin Tanrı’ya güvenin bilim felan sizin neyinize Tanrı’dan iyi mi bileceksin.Böylelikle kendileri uzaya çıkacak biz de uydurdukları saçmalıklara aha böyle mal mal bakıp çok güzel diye yorumlar yazacağız.

 18. fahrenheit451 diyorki : 13 April 2009

  Yeter Artık ağzına sağlık bu arada.

 19. ihtiyar diyorki : 13 April 2009

  arkadaşlar fi sabiti diyor.
  pi sabiti=3,14 değilmi.
  siteye teşekkür.

 20. black diyorki : 14 April 2009

  assue’ye:

  Şuanda yaşayan 1 milyar müslüman var. Eskiden yaşamış ölmüş müslümanları saymıyorsun sanırım.

 21. haberci diyorki : 14 April 2009

  2009 yazina kadar hayatta kalmaya calsin diyor bu nedemek

 22. akrep diyorki : 14 April 2009

  arkadaşım esas sen saçmalıyosun. adamlar belgesel yapmış dünyada vizyona gircek sen diyosun bunlar saçma şeyler bilimsel temeli yok felan
  . ha bu adamlar aptal senin şuncacık bilginle bile anladığın şeyleri yok sayıp belgesel yapıyolar. mantıklı ol biraz bu belgeselin yapılması ve yayınlanması için ne kadar para ve emek harcanıyo inan bu bahsettiklerine dikkat etmeyecek kadar salak değillerdir mantıklı ol biraz..

 23. taner diyorki : 14 April 2009

  arkadaşlar sunucu 2009 yılına kadar hayatta kalmaya çalışın diyip neyi gasdetti dırsdım

 24. sansar72 diyorki : 14 April 2009

  “fahrenheit” ve “yeter artik” videoyu nerenizle izlediniz ileri zekalilar. hertarafa bu oran denk gelirmis, hadi be yapanda salakti zaten. ileri zekali arkadaslarim ayip olacak ama size birde ben anlatayim. zekaniz biraz daha sivrilsin.
  1-bulundugu yerden ekvatora (kuzey guney)
  2-bulundugu yerden kutuplara (kuzey guney)
  3-bulundugu yerden ekvatora(dogu bati)
  vs. vs. dunya ustunde bu oranlari tasiyan 4 nokta varmis saksi kafalilar. 3 u okyanuslara denk geliyor. karaya denk gelen sadece kabenin konumu.

 25. kubilay diyorki : 14 April 2009

  ”fahrenheit451”

  Asıl sen ne sacmalıyorsun be ADAM ! Ozaman sen mekkeye gitme mekke’nin ilk insan H.Z ADEM Tarafından yapıldıgını biliyormusun sonra H.Z İBRAHİM TARAFINDAN bulunuyor tekrar ALLAH’ın yardımı ile ama sen bilmeden dırdırdır ediyorsun insanda biraz akıl olsa şunun akıl eder.Sen ne biliyorsan öyle et

  flime gelince

  bilmiyorum nekadar dogru nekadar yanlıs aslında kuranı kerimde galiba tam hatırlıyorsam böyle bişeydi kuranı kerim ap acık bir kitaptır.Yani öyle bişey olsa filan ama bilmiyorum belki vardır :D yani vardır derken böyle bir altın oran şeyleri

 26. hakan diyorki : 14 April 2009

  Taner ‘ arkadaşlar sunucu 2009 yılına kadar hayatta kalmaya çalışın diyip neyi gasdetti dırsdım ‘ demiş

  Yani demek istiyoki biz vip yolcuyuz siz değilsiniz, sizde bu filmi izleyin vip yolcu olarak ölün. Eğerki bunnarı izlemeden ölüpte ‘vay anasını hakkaten adamlar doğru sölüyo’ deyip imana gelmeden ölürsen yanacan diyo.
  yani adamlar bizim iyiliğimizi düşünüyo.

 27. BaRıŞcaN diyorki : 14 April 2009

  2009 yazında fılmı cıkacak boyle belırtmıs onlarda

 28. sanane diyorki : 15 April 2009

  Hocaya sormuslar!!!!!!!!!!!!!!

  Hocam dünyanin merkezi neresi?

  diye

  Hoca da;

  2 ayagimin bastigi yer

  demis!!!!!!!!!!!!!!!!!;)

  abuk sabuk seylere gözü kapali bir sekilde inanmayin, arastirin, ögrenin, inanc yada iman kendiliginden gelir!!!

  sizlere tavsiyem!!!!!!!!!!!!!!!

  Richart Dawkins okuyun

 29. darkmania diyorki : 15 April 2009

  Bu filmi izlemek için sinemaya gidecek insanların aklının hacminden şüphe duyarım. Dini sömüren berbat rezil bir animasyon sadece. Doğru düzgün rakamsal matematiksel anlatım olmadan, sadece bilinç altına empoze edilen saçma sapan (karizmatik!!) konuşmalardan ibaret. Tamamen para kazanma amaçlı sömürü çizgifilmi. Şirinler daha gerçekçi geliyor bana.
  4,589… Bu da benim kristal oranım. Onu buna bölüp çarparak milyon tane şey çıkarırım.
  SAF OLMA, YARGILA, GERÇEĞİ KENDİN BUL…

 30. donjuan diyorki : 16 April 2009

  1 milyar musluman dan daha fazla musluman var ataistın tekı 1 mılyar muslumanmı var dıoo assuee ne ldu cok mu geldii ASUEEE FAZLA VAR ataistsen ataist kal ınanlara mudahale etme bari ..

 31. TheBuraj diyorki : 16 April 2009

  assue arkadasım sana sadece gülüyorum :D:D seslendiren gecmisten bugüne anlamında milyarlaca müslümana ev sahipligi yapmıs anlamında kullanıyor :DD:D:D azcık kafanı calıstır

 32. hade leeen diyorki : 16 April 2009

  islam böyle filmlere muhtaç değil ki ayrıca bu tam bi saçmalık. yok öyle bi altın oran falan, biraz matematiği olan aynı orana sahip binlerce nokta bulabilir yeryüzünde, ne bekliyor bu filmi yapanlar, insanların vay be; altın oran Mekke tamam müslüman oldum demesini mi? Yazık bu filme verilen paraya git sadaka olarak dağıt sevaba girersin en azından..

 33. fahrenheit451 diyorki : 17 April 2009

  Sansar72; ben senin gibi, sana saksı kafalı, gerizekalı veya ilerizekalı gibi hakaretler etmek isterdim ama -gerçi belliki sen bunlardan anlıyorsun- benim tarzım değil.Şimdi ben senin gibi düşünmüyorum diye söylediklerimi yanlış bulmuş olabilirsin.Ama senin de dile getirdiğin gibi okyanusa denk gelen yerler de var.Bu mantıktan yola çıkarsak o yerlerde kutsal.Dünyanın herhangi bir noktasını çıkış alırsak altın oranı başka bir yer olarak buluruz.Ayrıca enlem ve boylamları da insanların kolay yön bulmak için uydurduğunu unutmayalım.

  Kubilay; belliki İslam Tarihinden haberin yok ya da abuk sabuk kitaplar okuyarak yalan yanlış bilgiler edinmişsin.Zaten yazdıklarından çok da okuyup yazan bir insan olmadığın belli.Onun için atıp tutmadan evvel araştır, araştır, araştır.Ayrıca senin nasıl bir inancın varki böyle abuk bir filmle Kur’an’ı bağdaştırıp onun gerçekliği hakkında dayanak oluşturuyorsun.

 34. abece diyorki : 18 April 2009

  bilmeyip boş konuşan arkadaşlara bu sözüm: matematikçiyim ve altın oran diye birşey fibonacci sayıları var onlarla biraz ilgilenin anlıycaksınız..

  0 1 1 2 3 5 8 13 21 34 55 89 144 233 377 610 987 1597…(kendinden önceki sayılarla toplayıp devam ettirebilrsinz)
  bu sayıları 144′ten itibaren kendinden bi önceki sayıya böldüğünde altın oran=1,618.. çıkar

 35. zişuur diyorki : 18 April 2009

  Robert Hoyl ve beraberinde ki ekibi dünyanın bir YARATICI tarafından değil kendiliğinden varolduğunu, milyarlarca yıl önce den beri var, sonsuza kadarda olacak diye bir fikri savunuyorları. destekledikleri bu fikrin daha gerçekçi olabilmesi içinde ismini SATTİK EVREN (durağan evren) koydular. yani onlara göre evren sadece MADDE DEN ibaretti ve onlar kainatın en yüce varlığının İNSAN olduğuna inanmışlardı. tüm bu akıl almaz inançlar TABİATPEREST, MADDİYUN ve DİNKARŞITI toplulukların yaptığı çalışmalardı. asıl amaçları dini ortadan kaldırmak olan bu insanlar, amaçlarını gerçekleştirebilmek için İŞE BİLİMİ de dahil edip kendilerini doğru söyleyen insanlar olarak tanıttılar…

  AMA ALLAH KENDİ VARLIĞINI ONLARA, kendi silahlarıyla yani maşa olarak kullandıkları BİLİM le de göstermişti.

  EDWIN HOBBLE

 36. lanselot diyorki : 19 April 2009

  beğendım evren ve bızler muhteşem bır varlık tarafından yaradıldık ve bakıyozkı her şey matematık

 37. abdullah diyorki : 19 April 2009

  yoruma gerek varmı ALLAH BİR VE MUHAMMET(SAV)ONUN KULU VE ELÇİSİDİ aksin iddea eden varmı?

 38. Gerçekçiol diyorki : 20 April 2009

  Bu dandik filmle de İslamiyet’i ispatladınız ya helal olsun size.Filmlere bakacağınıza çevrenize bakın yeter.Abdullah adlı şahsiyet iyiki söyledin yani kimse bunu bilmiyordu.Sen de tasdik ettikten sonra inancımız daha bir kuvvetlendi!!!Ayrıca aksini tabiki iddaa eden olacak.Napacaksın senin dinine ininmıyor diye vuracak mısın insanları.Zaten bu filmi izleyen ecnebiler de hemen imana gelip Müslüman olacak.Ulan bunu izleyip din değiştirenin ya da imana gelinin aklına şaşarım.

 39. hakan diyorki : 20 April 2009

  Ben :D

 40. bayram diyorki : 21 April 2009

  dunya mucizelerle dolu

 41. ali diyorki : 22 April 2009

  bu mucizeyi bulanlar evet bilimde ilerlemiş olan batılılar.Kuran der ki:güneş batıdan doğacak.sizce bu gerçekten bu güneşin batıdan doğacağı ile mi ilgili yoksa mecazi mi.bence mecazi ve islamın en mükemmel din olduğunu batı anlayacak ve O’nu işine geldiği gibi yorumlayan uçkuruna düşkün doğulu islami devletlerden daha yukarıya taşıyacak.bu benim yorumum.herkesin fikrine saygı.

 42. gamze diyorki : 23 April 2009

  gerçekten şahane bişi olmuş izlenmesi gereken bi film yaşarsak ovakte kadar izlemek lazım

 43. uuuu diyorki : 23 April 2009

  tesekürler

 44. zeropoint diyorki : 24 April 2009

  ah kubilay ah ilahi güldürdün beni :))) kendi icinde çelişkilerdesin sen daha kardeşim.. onun icin izin ver de herkes (seninle aynı şeyi düşünmeyenler de) fikirlerini soylesin kimse kimseyi fikirlerinden dolayı yargılamasın hı ?!

 45. kubilay diyorki : 26 April 2009

  Bilmiyorum valla mekke derken Kabeyi demek istedim Kabeyi tekrar’dan yapıyordu bize tarih hocamız öyle dedi eger yanlış ise özür dilerim Ama bize öyle dedi flim konusuna gelince bişey demiyorum herkezin yorumu kendine ama benim dinim İSLAM ELHAMDURULLAH MÜSLÜMANIM

 46. hakan diyorki : 28 April 2009

  Ben dinlerin özünün sevgi olduğuna inanıyorum. Kimseye zorla birşeyi dikte etmeye kimsenin hakkı yoktur. zaten bu tür gruplaşmalar, tarikatlar falan hep kıtlığın getirdiği yardıma muhtaçlık,korunma veya amanda bir yere ait olayımda kendimi kanıtlayayım psikolojisidir. Kimin neye ne kadar inandığının derecesini kim bilebilir ki? Haşa sen Allahtan iyi mi biliyosun ki bu adam kafir, bu adam müslüman diye ayırabiliyosun insanları ?

  Bilimsel kanıtı olmayan herşey devamlı istismar edilmeye ve tartışılmaya mahkumdur. Oysa mesela ben sana suyun 100 derecede kaynadığını heryerde herzaman deneyini yapıp kanıtlarım bu evrensel bir gerçektir fakat inanç içten gelir kalple alakalıdır. Kimin ne kadar inandığını kimse bilemez.

  kısacası sevgi ve bilgi.

 47. fatoş diyorki : 29 April 2009

  çok saçma

 48. wolfman diyorki : 01 May 2009

  arkadaslar merabalr!
  herkesin filim hakkinda yazdiklarini okudum az cok matematik de biliyorum ,ama ben marketing okudgum icin ben bu filme pazarlama yonunden bakicam ,soylenenler dogru altin nokta vs.”urunu satmak icin hedef kitle belirlenir” bu pazarlamda altin noktadir ve bu bizleriz ,yani tuketiciler (inananlar).suphe yokdur ki insanoglunun var olus surecinden bu gun verilen en buyuk savas lider olabilmektir.liderlik beraberinde cekismeyi ve rekabet piyasasinida getirmistir.

  soru su ;rekabet piyasayla konuyu nereye getirecegimdir ?
  arkadaslar karsimizda cehaleti ve zihinlerimizde sadece saplantilari koyarak bizleri yuzyilardir uyutan piyasa sakinleri islerini gene iyi yaparak bizleri en derin yerlerimizden vurmayi basariyolar buda bizim inanclarimizdir.bu filimle miliyonlarca dolar kazanacaklarina eminim ve sorum bu filim yapimcilarina olucak ,dunyanin altin noktasini bularak bir ilke basardiniz peki gunde israilde,irakda,afganistanda aclik yuzunden miliyonlarin oldugu afrikadaki insanlarin bir biirne olan olum oranalrinida birbirene bolersek bizim acizligimiz olan hangi degeri verecektir.
  yuzyilaraca pazarlandik ve pazarlanmaya devam edecegimizden eminim .sukurler olsun muslumanim ve muslumanlik ve islamiyet matematik carpanlarla yayilacakgini dusunen sizler etrafimiza yayilan dehseti gormezlikten gelmeyin ,,,dun yanin altin noktasi sizde var olan yureginiz,gormesini basarirsaniz.
  saygilar sevgiler

 49. AbdalOglu diyorki : 01 May 2009

  ESSELAMU ALEYKUM
  kendini sanal aleminde profesor sanan arkadaslara iki cift laf atmadan gecemeyecegim))hakkinizi helal edin ins
  iki konu dikkatimi cekti bir arkadas diyorki spiker dünyada milyarlarca müslüman oldugunu söyledi diye,ve arkadas ise sadece 1 milyar oldugunu kasdetmekte
  arkadas galiba ya kafayi cekmis yada daldan düsmüs=)
  bre benim güzel arkadasim diyelimki sen halklisin peki “cinler alemindendemi hic duymadin”
  ikinci konu ise kimi yok dünyanin göbvegi mekke degildir diye,evt dünyanin ortasi mekkedir bunu bir kompuslada ölcebilirsiniz,inanmayan gitsin ölcsün))))))))

 50. AbdalOglu diyorki : 01 May 2009

  gercek sekilkde ap acik ayetlerlede göstersen gene Iman etmez ve süpheye düser cogulari,nedeni ise nefsi ve seytanidir,vijdanini dinlemeyen nasil hakikati duysunki,bilenle bilmeyen görenle görmeyen hic birmidir,bunlari sadece sonsuz güce sahip olan ALLAHA cani gönülden Iman etmisler anlar ve ibret alarak O YÜCELER YÜCESI ULU ALLAH i tüm noksan sifatlardan tenzih eder ve secdeye kapanirlar,dünyanin ortasi muhakkak var,nasilki senin boyunun ortasi , göbegin oldugu gibi…
  VESSELAM AHIRETTE GÖRÜSME DILEGIYLE

 51. serdar bulut diyorki : 02 May 2009

  SELAMU ALEYKÜM NE KADAR ISEYARAR BILMIYORUM SOZLERIMI KIM DINLER KIM DEINLEMEZ BIR FIKRIM YOK BU FILME INANMAK YADA INANMAMAK INSANA BIR ZARAR VERMEZ AKSIDE OLABILIR AMA BU ISLAM DINININ EN SON DIN VE HAK DIN OLDUGUNU DEGISTIRMEZ BILIMSEL YADA TARIHI OLARAK KUR’AN I KERIMDE ONLARCA DELIL VAR BIRILERI BU FILMI ZLEYEREK MUSLUMAN OLABIRDE OLMAYA BILIRDE BU DA ONEMLI DEGIL BIZLER ISLAM DININI TEMSIL EDEMESEKTE HER YIL AMERIKA RUSYA BASTA OLMAK UZERE DUNYANIN HER YERINDI BASKA DINLERE MENSUP INSANLAR ISLAMA GIRMEKTELER USTELIK BIZ MUSLUMANLAR OLARAK BU HIZMETIN COK GERISINDEYIZ DIYANETTEN ALDIGIM BIR KITAP VAR NICIN MUSLUMAN OLDUM DIYE HEPSI COK FARKLI SEBEPLERLE MUSLUMAN OLMUSLAR OLMAYA DEVAM EDIYORLAR ISTERSENIZ ARASTIRIN RAJ-KAMLAR GERCEKTEN YUKSAK HER YIL ORTALAMA 500 BIN KISI DIN DEGISTIRIM MUSLUMAN OLUYOR .. DIGER TARAFTAN MUSLUMANLIKTAN DONENLERIN SAYISI YUZLERLE IFADE EDILIYOR BU FILMLE YADA DEGIL KIM İMAN EDER SALİH İŞLER YAPAR TÖVBE EDERSE DÜNYADA VE AHİRETTE KAZANANLAR ONLAR OLACAK ..

 52. serdar bulut diyorki : 02 May 2009

  YAZININ KOTULUGU ICIN OZURDILERIM

 53. serdar bulut diyorki : 02 May 2009

  İNANÇ KALPTE OLUR AMA KALPTEKİ İNANCIM DIŞA YANSIMASI İBADETTİR
  KİM BENİM KALBİM TEMİZ İNANCIM VAR DİYORSA YAPTIGI İŞLARA BAKMAK LAZIM

 54. serdar bulut diyorki : 02 May 2009

  SON OLARAK BİZLERİ ARASTIMAYA SEVK EDEN ARKADASLARIMIZA SORMAK İSTERİM ACABA İSLAM DİNİNİ ARASTIRMISLARMI KUR’AN MEALINI HİC OKUMUŞLARMİ VEYA KÜÇÜK BİR KUR’AN TEFSİRİ VYA PEYGAMBE S.A V MİN SÖZLERİ OLAN HADİS LERİ HİC ARASTIRMISLARMI .. TESKKÜRLER

 55. ayşe diyorki : 03 May 2009

  eylül 2009 u sabırsızlıkla bekliyoruuum..süpper bişey ya..mutlaka izleyin

 56. sirufuk diyorki : 04 May 2009

  serdar bulut kardeşim inancına saygım var.bende yaradana inanan biriyim ama bırakın lütfen şu bağnaz abartıları.diyanetten kitap almışssında.yok her yıl 500 bin kişi diyon. dur bi bakim.hakkaten 500 bin diyon ya. buna kendinde inanıyonmu.bu yıldan itibaren say.kaç sene sonra tüm dünya müslüman olcak.Bundan önceki 500 binleri ve hali hazırda bulunan müslüman sayısını bile saymadım ha. :) güldürdün beni.biride demişki yok hz adem yaptı o yıktı sonra buldu sonra tekrar dikti.ya arkdaşlar neden beynimizi kullanmıyoruz.realist düşünmüyoruz.sorgulayıcı olalım.son din mükemmel din değişmeyen din diyoruz ama heryerde farklı çeşitlilikleri var islamın.kitap aynı ise değişiklik nie.sonrada gerçek islam bu değil favori sözü oluyor insanların.bırakalım bunları.doğru yolu sorgulayarak ama yaradana inanarak bulalım.bana katılan olurmu bilmem.ii günler

 57. hakan diyorki : 06 May 2009

  İNANÇ KALPTE OLUR AMA KALPTEKİ İNANCIM DIŞA YANSIMASI İBADETTİR
  KİM BENİM KALBİM TEMİZ İNANCIM VAR DİYORSA YAPTIGI İŞLARA BAKMAK LAZIM ‘

  demiş serdar arkadaşım

  Serdar arkadaşıma bu konu hakkında kafama takılan sorular var.

  1- Yaptığı işlere bakmak lazım demişsin ? bu işlere bakan kişiler kim olacak?
  2- Eğer işi yapan ırkçı biriyse faşistlerden destek görür mü?
  3- işi yapan hristiyansa müslüman olan bir kişi yapılan bu işe ne der?
  4- Eğer adam dindar biriyse komünistlerden veya bilimle uğraşanlardan ne kadar destek görür?
  5- yapılan bu işleri belirlemek için hepsinden karma bir kurultay mı oluşturulacak?
  6- bu kurultay olaylara ne kadar tarafsız bakacak? 7-kurultaydaki 2 kişiye rüşvet verilse bu kurul ne kadar dürüst olur?….. daha saymakla bitmez…

  insanlar haliyle belli yerlere girip çıktıkça tecrübelendikçe işin içinde bir sürü etken olduğunun farkına varıyor. Hadi bu adam kelime-i şahadet getirdi müslüman oldu oleeeyyy, artık herşey düzeldi güllük gülüstanlık oldu heeey .

  Diğer arkadaş bizim gibi araştırmacı arkadaşlara seslenmiş ‘ siz hiç Kuranı okudunuz mu? araştırdınız mı? demiş. Ben değil sadece Kuranı , diğer 3 kutsa kitabıda okudum ayrıca doğunun mistik dinlerinide okudum , ben araştırıyorum evet, ve bizim asıl sorunumuz cahillik ve bağnazlık başka bişey değil.

  Sözün özü ‘ Bu sevda bitmez , danışıklı dövüşe devam’. Millet uzay çekimi yasalarını araştırsın aya gitsin biz birbirimizi yemeye devam , yarın iş var hadi kolay gelsin :)

 58. W_O_L_F%100_38li diyorki : 09 May 2009

  SA SA SA Allahın selamı ve rahmeti üzerinize olsun acizane gönlüm ve sizden az aklımla bi kaç şey paylaşmak istedim…
  …ben fizikçiyim..bu !1!
  ..Arkadaşlar bu oranı nereden alırsak farklı yerler çıkar diyen arkadaşın ben ta aklına tüküreyim Çııkkmazzz bu 2..
  …Ateist ve darwinist beyinlerede cevabım var bu altın oran meselesi tamam kapansın tamam yok diyelim Ki matematik demiyo hadi seizin için diyelkim dedik mi dedik….3
  …Ulan kaz kafalı herifler oturup her gün içinizde damarlarınızda, kız arkadaşınızı öperken korku anınızda sevindiginizde kah hızla kah ise sakin bi nehir gibi akn kanı…bence hayır düşünmediniz..SÖYLEYECEKLERİMDEN ÖNCE DARWİNİST VE DİGER ALLAHIN OLMADIGINI KABUL EDEN DÜŞÜNCE SİSTEMLERİ ŞUNU SAVUNURLAR KENDİLİGİNDEN OLMA ve şunuda maşa olarak kullanırlar BiliMMMM..
  Matemöatişk der ki 1053 de 1 ihtimak 0 dır tamam az mı geldi 444000 binde bir ihtimal olsun yeter sanırsam konumuza dönelim bir protein sentezi sırasında milyonlarca bilgi transferi olur Özellikle DNA sentezinde bu bilgi sadece Bi DNA da olandır dikkat.. Bu bilgi 57 tane 430 sayfalık ansiklopedi demektir bu yaklaşık 10 üzeri 900 tane harf demektir bu şu demektir sayın arkadaşlar BİZ müslümanlara göre allahın kanıtı DArwinist koministlere göre de İhtimal peki bu harflerden biri eger yerine tam olarak oturmazsa o dna protein hiç bi boka yaramaz yani bunun ihtimali 10 üzei 900 de birdir yani imkansız dır ..Sonuç darwinist ve kominist düşünce li kişiler bilimin kendilerini desteklediklerini sanırlar YANILIRLAr matematikte degeri imkansız yada 0 olan hiç bir şey kaideye alınmaz alınamaz alınmamalı Ne oldu işinize mi gelmedi Bnde çöok örnek hayatta çok AKILŞLI İNSAN DÜŞÜNMÜR VE GÖRÜR diyorum bu belgeseli hazırlayanlarada allahtan rahmet ve bereket diliyorum Hepiniz A E O by tirex WOLF%100_38 li

 59. W_O_L_F%100_38li diyorki : 09 May 2009

  Asıl şaşırtıcı bilgi bundan sonra başlıyor arkadaşlar, gerçekten bir mucize ve ALLAH ın büyüklüğünü bir kere daha ortaya çıkaran şaşırtıcı dengeler:

  1-Arı kovanlarında yaşayan dişi arıların sayısının erkek arıların sayısına bolundugunde hep aynı sayı elde edilir. Yani 1.618

  2- Ayçiçeği: Ayçiçeği’nin merkezinden dışarıya doğru sağdan sola ve soldan sağa doğru tane sayılarının birbrine oranı, altın oranı verir.

  3- Papatya Çiçeği: Papatya Çiçeğinde de ayçiçeğinde olduğu gibi bir altın oran mevcuttur.

  4- İnsan Kafası: Bildiğiniz gibi her insanın kafasında bir ya da birden fazla saçların çıktığı düğüm noktası denilen bir nokta vardır. İşte bu noktadan çıkan saçlar doğrusal yani dik değil, bir spiral, bir eğri yaparak çıkmaktadır. İşte bu spiralin ya da eğrinin tanjantı yani eğrilik açısı bize altın oranı verecektir.

  5- İnsan Vücudu: İnsan Vücudunda Altın Oran’ın nerelerde görüldüğüne bakmak en ilgi çekicisi olacak sanırım: Bizim üniversitede 1. sınıf okuyan herkese bu bu maddedeki oranlar uygulamalı bir şekilde ispatlanıyor bizde sene sonunda görücez (polonya/wsinf uni):

  a) Kollar: İnsan vücudunun bir parçası olan kolları dirsek iki bölüme ayırır(Büyük(üst) bölüm ve küçük(alt) bölüm olarak). Kolumuzun üst bölümünün alt bölüme oranı altın oranı verceği gibi, kolumuzun tamamının üst bölüme oranı yine altın oranı verir.

  b) Parmaklar: Ellerimizdeki parmaklarla altın oranın ne alakası var diyebilirsiniz. İşte size alaka… Parmaklarınızın üst boğumunun alt boğuma oranı altın oranı vereceği gibi, parmağınızın tamamının üst boğuma oranı yine altın oranı verir.

  6- Mısır Piramitleri: Her bir piramitin tabanının yüksekliğine oranı yine altın oranı veriyor.

  7-Tavşan: İnsan kafasında olduğu gibi tavşanda da aynı özellik vardır.

  8- Leonardo da Vinci: Bilindiği gibi Leonardo da Vinci Rönesans devri ünlü ressamlarındandır. Şimdi bu ünlü ressamın çizmiş olduğu tabloları inceleyelim.

  a) Mona Lisa: Bu tablonun boyunun enine oranı altın oranı verir.

  b) Aziz Jerome: Yine tablonun boyunun enine oranı bize altın oranı verir.

  9- Picasso: Picasso da Leonardo da Vinci gibi ünlü bir ressamdır. Ve resimlerinde bu oranı kullanmıştır.

  10- Çam Kozalağı: Çam kozalağındaki taneler kozalağın altındaki sabit bir noktadan kozalağın tepesindeki başka bir sabit noktaya doğru spiraller (eğriler) oluşturarak çıkarlar. İşte bu eğrinin eğrilik açısı altın orandır.

  11-Deniz Kabuğu: Denize çoğumuz gitmişizdir. Deniz kabuklarına dikkat edenimiz, belki de kolleksiyon yapanımız vardır. İşte deniz kabuğunun yapısı incelendiğinde bir eğrilik tespit edilmiş ve bu eğriliğin tanjantının altın oran olduğu görülmüştür.

  12-Tütün Bitkisi: Tütün Bitkisinin yapraklarının dizilişinde bir eğrilik söz konusudur. Bu eğriliğin tanjantı altın orandır.

  13-Eğrelti Otu: Tütün Bitkisindeki aynı özellik Eğrelti Otu’nda da vardır.

  14- Elektrik Devresi: Altın Oran sadece Matematik ve kainatta değil, Fizik’te de kullanılıyor. Verilen n tane dirençten maximum verim elde etmek için bir paralel bağlama yapılması gerekir. Bu durumda Eşdeğer Direnç, yani Reş= yani altın oran olur.

  15-Salyangoz: Salyangozun Kabuğu bir düzleme aktarılırsa, bu düzlem bir dikdörtgen oluşturur (-ki biz bu dikdörtgene altın dikdörtgen diyoruz.-) İşte bu dikdörtgenin boyunun enine oranı yine altın oranı verir.

  16-MİMAR SİNAN: Mimar Sinan’ın da bir çok eserinde bu altın oran görülmektedir. Mesela Süleymaniye ve Selimiye Camileri’nin minarelerinde bu oran görülmektedir.

  evet arkadaşlar bu saydıklarımın hepsınde Altın oran yani 1,618 sayısını görüyoruz..

 60. W_O_L_F%100_38li diyorki : 09 May 2009

  Ayette geçen “ibda” kelimesi bir şeyin, herhangi bir şeyden değil, yoktan var edildiği anlamına gelir. Ayrıca bu kelimeye yüklenen anlamlara göre bu kelime bir şeyin bir örneğe göre değil de, eşi ve benzeri olmadan yaratılması anlamına gelir. Yaratılışın büyük harikası var olan tüm kavramların yoktan yaratılmasıdır. örneğin, var olan renkleri düşünelim. Hiçbirimiz görmediğimiz bir rengi düşünemeyiz de, icat da edemeyiz. Var olan renkleri bilmemize rağmen, yeni bir renk yaratamayız. Oysa Allah tüm renkleri de, renk kavramı yokken renk kavramını da, renkleri ve her şeyi kaplayan Evren’i de yoktan yaratmıştır. Bir kavram hiç yokken o kavramı ve o kavramın içindeki çeşitliliği yaratmak ne büyük güç ve ne büyük bir sanattır…

  Allah’ın varlığını inkâr eden ateistler maddenin sonsuzdan beri var olduğunu, maddenin başlangıcı bulunmadığını, var olan her şeyin tesadüfler sonucunda oluştuğunu iddia ederler. Bu görüşe göre madde yaratılmamıştır, madde hep vardır. Ateist filozoflardan Georges Politzer “Felsefenin Başlangıç İlkeleri” kitabında bunu şöyle belirtir: “Evren yaratılmış bir şey değildir. Eğer yaratılmış olsaydı, o takdirde Evren’in Tanrı tarafından belli bir anda yaratılmış olması ve Evren’in yoktan varedilmiş olması gerekirdi. Yaratılışı kabul edebilmek için her şeyden önce Evren’in var olmadığı bir anın varlığını, sonra da hiçlikten (yokluktan) birşeyin çıkmış olduğunu kabul etmek gerekir.”

  Ateizm, Tanrı’nın varlığının reddedilmesi, materyalizm ise maddecilik anlamına gelir, fakat her iki kelime birçok zaman birbirinin yerine kullanılır. çünkü Allah’ın varlığını reddeden ateistler, maddenin sonsuzluğunu kabul ettiklerinden otomatik olarak materyalist (maddeci) olurlar. Ateistler kaçınılmaz olarak maddenin yaratılmadığını ve sonsuzdan beri var olduğunu kabul etmek zorunda kalırlar. Eski Yunan’daki bazı felsefeciler ise Tanrı’nın varlığını kabul etmelerine karşın maddenin yaratıldığına dair hiçbir açıklama yapmamışlardır. Her ateist doğrudan materyalistken, her materyalistin doğrudan ateist olduğunu söylemek doğru değildir.

  Hem Allah’ın varlığının, hem maddenin yaratıldığının beraberce ve açıkça savunul-masının kökleri tek Tanrı’lı dinlere dayanır. Tüm tek Tanrı’lı dinler hem Allah’ın varlığını, hem maddenin Allah tarafından yaratıldığını açıkça savunurlar. Böylelikle maddenin yaratılması konusu öyle bir konuma gelmektedir ki; maddenin yaratılmasının ispatı Allah’ın varlığının ispatı olduğu gibi, aynı zamanda Museviliğin, Hıristiyanlığın, İslam’ın Allah tarafından gönderilen dinler olduğunun da delilidir.

  Gününümüzde de bazı insanlar Güneş’e, Ay’a, ateşe tapıyor olabilirler. Bu insanlar akılcı, bilimsel, felsefi bir dayanağa sahip olmadan bu inançlarını sürdürmektedirler. Aklı, mantığı, bilimi bir kriter olarak kabul etmeyen bu inançlara karşı akılcı, mantıksal ve bilimsel bir açıklama yapmak fayda etmemektedir. Bu kimselerin önyargıları kırıcı, saplantıları yok edici açıklamalara ihtiyaçları vardır. Tüm insanlık tarihindeki üç ayrı görüşün akla ve bilime uyma iddiasında olduğunu görüyoruz. Bu görüşler en azından aklı, mantığı ve bilimi kriter olarak kabul ettiklerini iddia etmişlerdir. Bu yüzden bu kitapta bu fikirleri ele alıp, bu fikirlerden hangisinin doğru olduğunu ortaya koymaya çalışıyoruz. Bu üç görüş şöyledir:

  1) Tek Tanrıcılık : Tek bir Allah vardır. Maddeyi yaratan, bu muhteşem Evren’i, canlı-cansız her şeyi ile yaratan O’dur.

  2) Ateist Materyalizm : Madde sonsuzdan beri vardır. Herşey tesadüflerin arka arkaya gelmesi ile bu maddeden oluşur.

  3) Agnostisizm, şüphecilik : İki görüşten hangisini doğru olduğunu bilemeyiz. İkisi de doğru olabilir.

  Aslında temelde iki şık vardır. üçüncüsü ise yeni bir görüşten çok iki inançtan hangisinin doğru olduğunun bilinemeyeceğini ifade eder. Bu şıkta yer alanların iddiası maddenin ve diğer varlıkların yaratılıp yaratılmadığının anlaşılamayacağıdır. örneğin David Hume (1711-1776) “Doğal Din üzerine Diyaloglar” adlı eserinde Cleanthes ve Philo’yu karşılıklı konuştururken, Philo’nun sözlerinde agnostik yaklaşımlar ifade edilir. Kant (1724-1804) da “Saf Aklın Eleştirisi” adlı eserinde maddenin yaratılıp yaratılmadığını, insanın yaratılıp yaratılmadığını bilemeyeceğimizi, bunların anlaşılamayacağını söyler. (Kant’ın fikirleri agnostik olmasına rağmen, Kant Tanrı’ya inanırdı. Hume’un diyaloglarında hangi karakterin Hume’un görüşlerini tam yansıttığı tartışma konusu olabilir.)

  BIG BANG HEM ATEİZMİ, HEM AGNOSTİSİZMİ GEÇERSİZ KILMIŞTIR

  Agnostik yaklaşım “Biz bunu anlayamayız.” demekle aslında bir iddia sahibi olmaktadır. Eğer “Maddenin başlangıcı vardır.” tezi doğrulanırsa “Maddenin başlangıcı yoktur.” tezinin yalanlanacağı gibi “Maddenin başlangıcı olup olmadığını anlayamayız.” tezi de yıkılacaktır. Böylelikle maddenin başlangıcının ispatı ateizme olduğu kadar agnostisizme (şüpheciliğe, bilinemezciliğe) de bir darbedir. Maddenin başlangıcı ve yaratılışı ortaya konduğunda aslında ateistlerin inançsızlıklarından, agnostiklerin şüpheciliklerinden vazgeçmeleri gerekir. 21Enbiya Suresi-30. ayetteki ifadeyi hatırlarsanız, ayette “Yine de onlar inanmayacak mı?” diye sorulmaktadır. Big-Bang’i tarif eden bir ayette bu ifadenin geçmesi aslında birçok ateistin ve agnostiğin gerekeni yapmayacaklarının işaretidir. Fakat artık agnostiklerin şüpheciliğinin ineği tanrı kabul eden bir Hindu’dan, ateistlerin inkârının ise ateşi tanrı kabul eden bir ateşe tapardan farklı olmadığı, yani felsefelerini salt delilsizlik, salt kuruntu, salt mantıksızlık ve salt bilimdışılık üzerine kurdukları anlaşılmıştır. Artık ateistlerin ve agnostiklerin akılcılık ve bilimsellik iddiaları suya düşmüştür. Hem de daha maddenin yaratılması safhasında… (İleride Kuran’daki mucizevi ayetleri incelerken Evren’de, Evren içi yaratılışlarda ve canlıların yaratılışında bilinçli bir yaratılışın hüküm sürdüğünü ve bunun tersini savunmanın, agnostisizm, septisizm denen şüpheciliğin sadece boş bir kuruntu olduğunu göreceğiz.)

  Bazı materyalist bilim adamları Big-Bang’in ispatından sonra yaratılışı kabul etmeye mecbur olduklarını itiraf etmek zorunda kalmışlardır. örneğin İngiliz materyalist fizikçi H.P. Lipson, Big Bang teorisini ister istemez kabul etmek zorunda olduklarını şöyle itiraf etmiştir: “Bence, bu noktadan daha da ileri gitmek ve tek kabul edilebilir açıklamanın yaratılış olduğunu onaylamak zorundayız. Bunun ben dahil çoğu fizikçi için son derece itici olduğunun farkındayım, ama eğer deneysel kanıtlar bir teoriyi destekliyorsa, bu teoriyi sırf hoşumuza gitmediği için reddetmemeliyiz.”

  BIG BANG’TEN ÖNCE

  David Darling “Deep Time(Derin Zaman)” adlı kitabının başlangıç bölümünde Big Bang’i öncesinden alıp şöyle tarif eder: “Zaman yoktu, Uzay yoktu…Madde ve enerji de yoktu… Hiçbir şey yoktu…En küçük bir nokta, boşluk bile yoktu. Bu yokluktan küçücük, olağanüstü küçüklükte bir kıpırtı belirdi… Ufacık bir titreme… Hafif bir dalgalanma, belli belirsiz bir gir-dap…Bu kozmik kutunun kapağı açıldı ve altından yaratılış mucizesinin filizleri belirdi…”

  Colarado üniversitesi’nden Gerrit L. Vershuur ise “Starscapes” adlı kitabında tüm diğer tezlere karşı dinin tezinin doğru çıktığını şu cümleleriyle ifade eder: ” Big Bang teorisi, dini inançların gösterdiği, Dünya’nın ve gökyüzünün yaratılmış olduğu gerçeği ile uygunluk göstermektedir. Bu astronominin dinle beraber olduğunun sürprizli bir sonucudur.”

  Zamanın maddeye, maddenin hareketlerine göre var olduğu anlaşılmıştır. Big Bang’ten önce madde ve maddenin hareketi söz konusu olmadığına göre Big-Bang’ten önce zaman da söz konusu değildir. Big Bang ile beraber madde de, zaman da yaratılmıştır. Zaten bunlardan biri diğerine bağımlıdır. Oxford üniversitesi’nden Roger Penrose, Stephen Hawking ile beraber yaptıkları çalışmalarda zamanın Evren’in başlangıcı ile başladığını matematiksel olarak da ispatladılar. Big-Bang teorisi ateistlerin “Evren yaratılmış olsaydı başlangıcı olması gerekirdi.” diye kendilerinin de ileri sürdükleri anın varlığını ispat etmiştir. Kısacası ateizm bilim, mantık ve akıl platformunda çökmüştür, fakat inada, kuruntuya ve keyfiliğe dayanarak devam etmektedir.

  Mantığın temel kuralları açısından sadece iki tane tez varsa, birinin yanlışlığının ispatı diğer tezin doğrulanması demektir. Ateizmin madde sonsuzdan beri vardır tezi yalanlanınca, maddenin yaratılışını kabul etmek otomatikman geçerli olmakta, böylece ateizmin de, bu konu çözülemez diyenlerin de yanıldığı ortaya çıkmaktadır. Bu açık delillere karşın yaratılışı inkâr etmek gerçeğe karşı yapılan bir zulümdür ve inattır.

  Hayır, o kendilerine ilim verilenlerin göğüslerinde apaçık delillerdir. Bizim delillerimizi zalimlerden başkası inkâr etmez.

  29-Ankebut Suresi 49

  BIG BANG’İN ÖĞRETTİKLERİ

  Big Bang teorisi her şeyden önce Evren’in ve zamanın bir başı olduğunu, maddenin sonsuzdan beri var olmadığını, maddenin yaratıldığını bize öğretti. Böylece materyalistlerin, ateistlerin tarih boyunca savundukları Evren’in sonsuzdan beri var olduğu fikri çürütüldü.

  Big Bang, Evren’in yaratıcısı olduğunu gösterdiği gibi, Evren’in yaratıcısının Evren’in içinde arandığı, Evren’in, Güneş’inin, Ay’ının, dağının ayrı tanrılara paylaştırıldığı ilkel fikirlerin yanlışlığını da gösterdi. Big Bang ile ilk birleşimi yaratan kim ise, her şeyi yaratanın o olduğu, Evren’i ayrı güçlerin değil, tek bir gücün yönettiği anlaşıldı. Evren tek bir noktadan başlamıştı, o ilk noktanın sahibi kimse, insanın da, nehirlerin de, yıldızların da, kelebeklerin de, süpernovaların da, renklerin de, acının da, mutluluğun da, müziğin de, estetiğin de sahibi O’ydu. Herşey, “birde” ayrıldığına göre, o “birin” sahibi, her şeyin sahibidir.

  Big Bang ile, putlaştırılan maddenin, hem de tüm Evren’in maddesinin başta tek bir nokta kadar değersiz olduğu anlaşılır. Böylece bu değersiz noktadan insanların, hayvanların, bitkilerin, muhteşem renkleriyle Evren’in çıktığını görenler, kabiliyetin bu noktada değil, bu nok-tanın Yaratıcısında olduğunu anlarlar. Gözünüzü kapatıp, karanlığı bile barındırmayan yokluğu bir düşünün, sonra etrafınızdaki ağaçlara, denizlere, gökyüzüne, aynadaki görüntünüze, yiyeceklere, sanat eserlerine bir bakın. Tüm bu muhteşem eserler nasıl karanlıktan, yokluktaki tek bir noktadan kendi kendine çıkabilir? İyice düşünenler için yaratılış hem matematiksel incelikle, hem sanatsal estetikle kendini göstermektedir. Evren’in genişleme hızı o kadar kritik bir nok-tadadır ki; Big Bang’ten sonraki birinci saniyede bu oran bir bilim adamının ifadesine göre: “Yüz bin milyon kere milyonda bir daha küçük olsaydı Evren şimdiki durumuna gelmeden içine çöker, tek noktaya dönerdi.” Aynı şekilde Evren’in madde miktarı biraz daha az olsaydı Evren gezegenlerin oluşamayacağı şekilde dağılacaktı. Evren’in ilk yaratılış anında tek birleşimin parçalanışında uygulanan kuvvet hem çok büyüktür, hem de çok ince tasarlanmıştır. Aynı şekilde, oluşan madde miktarı da çok ince bir şekilde tasarlanmıştır. Görüldüğü gibi her şey Evren’imizin var olacağı tarzda bir amaca göre Yaratıcımız tarafından ince bir şekilde yaratılmıştır. Tüm bu oluşumlar Yaratıcımızın kuvvetinin sonsuzluğunu, her şeyi en ince ayrıntısıyla planladığını, mükemmel bir şekilde her şeyi oluşturduğunu inattan körelmiş gözlere göstermektedir. Ayrıca tüm bu oluşumlar göstermektedir ki; bu Evren’in Yaratıcısı için zorluk kavramı yoktur, o isteyince her şey olur, onun sadece “Ol” demesi yeterlidir.

 61. hakan diyorki : 11 May 2009

  Sen bana bu adam Allah yoktur diyo diyemessin işte , sorun bundan kaynaklanıyo. Kuantum fiziği yaratıcının varlığını gözlemci metoduyla zaten ispatlıyor, sizin derdiniz ne ki daha ? Biz zaten sürekli yeni şeyler keşfederek onun varlığını ve ilhamlarını tekrar tekrar kanıtlıyoruz hergün.

  Kardeşlerim durum değerlendirmesi yaparken yanlış düşünüyorsunuz. Ben kendi adıma haşa yaradan yoktur demiyorum, ben bir yandan din hakkında fetva verip diğer taraftan ülkeyi satanları sizlere göstermeye çalışıyorum.Bu yanlış anlaşılmaları okudukça acaba yarın bende ballı bi tarikata girip milleti yesemmi diye ikileme düştüğüm bile oldu şu anda. yok Bende fizikçiyim şu 1, çok okurum bu 2, altımda mersedes var bu 3, çok yazsın göz doldursun , millete eşşek , kaz diyeyim üste çıkayım gibi rencide edici şeylerede başvuracak değilim.

  Geçen daha internetlerde karşı manşet haber yapıldı. Neymişte işte Yahudiler Atatürk havalimanında ibadetlerini rahatça yerine getirebiliyorlarmış kimse bunlara bişey demiyormuş, ama onlar müslüman olsaymış aynı havalimanında şovenist basın hemen manşet haber olarak duyururmuş.
  Ben bunlarada karşıyım kardeşim . Cahilliğin ,bağnazlığın milleti olmaz ki. Sorgulamayan her cahile soruyorum cennetle müjdelendiklerini söylüyolar. Altta yatan psikolojik,pragmatik sebepleri bulup sorunu kökünden çözmek yerine ‘ al bak bu burda böyle yazıyo , illa böyle yapacaksın’ diyolar.

  Amerikadaki bir havaalanında müslümanlar namaz kılsa buda abd basınında manşet olmaz haliyle çünkü değil abdde bağnaz,tapınmacı bir düzen kurmak , seslerini çıkarsalar abd o elemanlara hadi yallah der. Nitekim ingilterede şeriat mahkemeleri kuruldu ve isteyenler o kurallara göre yargılanabilmekte ama yarın o ingiltere bunu yine rahat bir şekilde kaldırabilir, onlar hristiyan bir ülke çünkü, nitekim bu arada Türkiye gibi demokratik,laik ülkelere ‘ bak biz ne kadar demokratiğiz ‘ dersi veriyolar akılları sıra.

  kaynaklar şimdi eskisinden de kıt nitekim hırsızlığın ,yağmaların ve tecavüzlerin önüne geçmek için maneviyata daha çok başvurulduğununda farkındayım ama araştırmacı bayrağı onlardan erken bırakır ve pes edersek sömürge olmamız kaçınılmaz olur.

 62. hakan diyorki : 11 May 2009

  İlla bu düzen düzelsin diyosanız Zeitgeist Addendumu izleyin :) . Bu sitede o belgesel var.

 63. hakan diyorki : 12 May 2009

  Ağır siklet geçinen aydınlara duyurulur.

  Yıllar önce bir gün Amerika’ya gidiyor. İşlerini hallediyor ve şuan hatırlayamadığım bir eyalette yüksek öğrenim gören oğlunu ziyaret ediyor. Gittiğinde vakit oğlunun dersine denk geliyor ve üniversite kütüphanesine gidip, internette biraz araştırma yapmaya karar veriyor. NASA hakkında araştırmaya yaparken gene NASA’ya ait bir web sitesine rastlıyor. Site o zamana değin hiçbir yerde görmediği kadar sağlam ve çeşitli bilgilerle dolu; bilgiler bir nevi derya deniz; gördüklerine şaşırıyor. Hatta neden bu zamana kadar ben bu siteyi keşfedemedim diye hayıflanıyor. Sitenin adresini aldıktan sonra oğluyla görüşüyor ve oteline geri dönüyor. Gündüz girdiği internet sitesine bu sefer gece otelden giriyor ve gördüklerine yeniden şaşırıyor; çünkü sabah üniversite kütüphanesinde gördüğü bilgilerin en azından yarısı silinmiş veya bir şekilde yok olmuş. Herhalde teknik bir arızadır diyerek üzerinde durmuyor. Günler sonra Türkiye’ye geri dönüyor ve aynı site aklına geliyor. Bu kez bürosundan internete giriyor ve şaşkınlığı bir kat daha artıyor; bu sefer otelden girdiğinde gördüğü bilgilerinde yarısı yok olmuş. Site çöle dönmüş. Tabii bir süre sonra jeton düşüyor ve bu durumun teknik bir arıza olmadığının; gördüklerinin sadece Amerikan dış politikasının minicik bir kırıntısı olduğunu fark ediyor.

  Buradan anladığımız üzere; bizler; yani dünyanın Orta Doğu diye adlandırdığı coğrafyasında yaşayan, düşünmeyen, düşündürülmeyen, bilgi üretmeyen, sadece tüketen, sömürülen insanlar olarak; Amerika’da bir üniversite öğrencisinin oturduğu yerden erişebildiği bilginin ancak %25’ine erişebiliyoruz.

  Şimdi, kim çıkıp ben entelektüelim diyebilir? Kim gerçekten aydın olduğunu iddia edebilir. Her şey ortada; onlar ne kadar istiyorsa o kadar aydınız; onlar ne kadar istiyorsa o kadar çağdaşız, onlar ne kadar istiyorsa bu dünya o kadar küresel! :(

 64. adem diyorki : 14 May 2009

  ben böyle bir musluman belgeseli olmasından hoşnuk oluyorum cunku b izimde avrupaya karşı bazı bilimsel sebeplerimiz olmalı ve dunyayı daha cok araştırmalıyız

 65. Gerçekçiol diyorki : 15 May 2009

  W_O_L_F%100_38li’ ye Atfen;

  Kopyala yapıştırmakla çok bilmiş olduğunu ispat etmeye çalışan zeki (!) arkadaş, “Fizikçiyim” demişsin.Sözünün doğruluğuna kendin bile şüpheyle yaklaşıyorsun ki yazının kaale alınabilmesi için fizikçiyim diye atmışsın.Hiçbir fizikçi senin ileri sürdüğün şeylerle Yaratan’ın varlığını kanıtlamaya çalışmaz.Ayrıca ben din alimi değilim ama Mevlana’dan bildiğim kadarıyla “Yaratılanı sev Yaratan’dan ötürü, Yaratan’ı sev yarattıklarından ötürü.” diye bir laf vardır.Sen önce insanları sevmeyi, farklı görüşleri sindirmeyi öğren ki hoşgörüyle bakabilesin ve bu hoşgörü senin sözlerine ve düşüncelerine yansısın.Ve unutmaki İslam dini hoşgörüye dayanır.Yani kopyalayıp yapıştırdıklarınla daha iyi müslüman olmadın ya da onlarla kimse vay be evet bir Yaratan var deyip din değiştirmedi.

  Bu arada Hakan arkadaş sana hak veriyorum, ama bunu anlayacak zihniyet maalesef henüz gelişmedi, gelişmesine izin verilmedi.Keşke çağdaş eğitmenlerimiz daha çok olsa da bu zihniyeti yayabilsek.

 66. hakan diyorki : 17 May 2009

  ben böyle bir musluman belgeseli olmasından hoşnuk oluyorum cunku b izimde avrupaya karşı bazı bilimsel sebeplerimiz olmalı ve dunyayı daha cok araştırmalıyız.’ demiş adem arkadaş.

  Dostum sana şunu söyleyeyim bu belgeseller iç çatışma ve uyutma politikası olarak bizzat avrupa tarafından finanse ediliyo daha sonra amerikan programlarıyla süslenip anlatılıyo dahada sonra Türkiyedeki yeşil sermayenin beğenisine sunuluyo, yeşil sermaye ince hasılat hesapları yapıyo, kazancı iyiyse abdye ‘ok yayınlansın’ diyolar sinemalarda gösterime girmesi için onay veriliyor, Bizdeki keklerde ‘bakın gördünüzmü, bir yaradan var’ diyolar ve biz tekrar başa dönüyoruz:) . Bu arada onlar amacına ulaşıyo, arslan payını alıyo .Her seferinde bu numarayı yememiz beni çıldırtıyo.

  Senin içindeki inancını tekrar tekrar kendine ve başkalarına teyit etmek için bu kıytırık belgesellere ihtiyacın yok ! .

 67. Muhammed Ali BENZER diyorki : 21 May 2009

  çok güzel arkadaşlar böyle devam edin burayıda siyaset meydnına çevirdiniz tebrikler

 68. mantıklıdüşün diyorki : 21 May 2009

  Inananlar inanmayanlari yargilar. Dinler birbirini yargilar. Ayni dinin mehsepleri bribirini yargilar. Ayni mehsepler icindeki tarikatlar birbirini yargilar. Tarikatlar icindeki cikar gruplari birbirini yargilar… Insanoglu kendi inanci yerine baskalarinin neye inanip inanmadigi ile ugrastigi surece catismalarda surup gider. Darwin ve Carl Sagan gibi bilim adamlarina camur atmayi ibadet sananlarin cok oldugu bir hayati paylasiyoruz. Akla ve bilime kolay gelsin diyorum. Bilim adamlarinin isi gittikce zorlasiyor.

 69. wxw diyorki : 22 May 2009

  tek ve hak olan dinin kanıtlarından ve gezegenimizi araştıran bilimadamlarının birçoğunun gizliden gizliye müslüman olduğunu biliyormuydunuz ? sizce neden böyle sadece bir düşünün yeter sanıyorum.

  (BU BİLGİ ÇOK GÜVENİLİRBİR KAYNAKTAN AKTIRILAMADIR)

  insan aklının alamıycağı daha çok şey var

 70. hakan diyorki : 23 May 2009

  Arkadaşım bende bilim adamıyım bende müslümanım. Senin dediklerinden ben şunu anlıyorum ‘ bütün dünya müslüman olana kadar bekleyelim mi? bir 500 yıl daha mı bekleyelim? ‘ bunu mu diyorsun? ya da müslüman olmayanları kılıçtan mı geçireceğiz? bu mu?

 71. xx diyorki : 23 May 2009

  bırakın bunları inanacaksanız adam akıllı ibadetetinizi yapın böyle ticari amaçla yapılmış saçmalıkları izlemeyin

 72. ahmet diyorki : 23 May 2009

  allaha inansınlar allahın varlığını kabul etsinler teşekkürler

 73. mantıklıdüşün diyorki : 24 May 2009

  Dünyada iki çeşit insan var, birincisi saatin kaç olduğuyla ilgilenir, yani saatin gösterdiği sonuca bakar sadece ve bunu yaşam tarzı yapar, ikincisi ise bu saatin çalışma süreci ve yapım aşaması ile ilgilenir,araştırır , yani saatçinin eseriyle ilgilenir, asla saatin kendisiyle değil. Bizler yani dünya gezegeninde yaşayan ve adına insan denen yaşam formu, bir saatçinin var olduğunu biliyoruz sorun insanların bu saatçiyi kendi çıkarlarına alet etmesinden kaynaklanıyor. Bazıları tekrar BİR olanın parçası olmayı arzuluyorlar fakat bunu bilerek veya bilmeyerek istismar ediyorlar. Sorumluluklarımızı ve ululuğumuzu kabul etmemek için o kadar çok direnmekteyiz ki. Hep aynı acınası durumdayız ‘ iyi birşey yapıyorsak sorun yok, kötü bişey yapmışsak sorun bizde değil kesin şeytan yaptırmıştır :)

 74. ahmet diyorki : 24 May 2009

  Hristiyanlar ortaçağda dünyanın düz olduğuna inanıyorlardı, Galile çalışmalarıyla dünyanın yuvarlak olduğunu kanıtladı, peki nooldu ? hristiyanlık bitti mi? hayır hiçbişey değişmedi. Boşuna çene patlatmayın insanlar inanmak istediği şeye inanırlar. Ben müslüman olsam bile torunumun torunu yurtdışına gidip budistle evlenirse ben ne yapabilirim?

 75. westanbul diyorki : 24 May 2009

  asuue sen nerelisin acaba ateismişsin sanane dunyadakı musluman sayısından zorunamı gıdıyo 1 milyar müslümanın olmasıııı

 76. emre diyorki : 25 May 2009

  bu kadar oLur..ellerinize saglık…

 77. esra diyorki : 28 May 2009

  Eğer cennette oturuyor olsaydım ve milyarlarca insanın cehennemde tarifsiz acılar çektiğini bilseydim, onlara yardım etmek için elimden bişey gelmeseydi, işte bu benim için asıl cehennem olurdu.

 78. Doruk diyorki : 31 May 2009

  Arkadaşlar Rabbinizi tanımak için üzerine etkileyici bir ses ve görsellik getirilen videolardan tüylerinizi dikeltmeyin! Onu düşünün!..Ayrıca bu videoda izlediğim şey zaten yıllardır 100 yıldır bulunmuş bilinen bişeydi, eskiden bunu ressamlar kullanırdı ebcet hesabı derlerdi, şimdimi açıldı gözümüz, araştır be kardeşim bak etrafında daha neler var, illa birileri gözümüzemi sokucak, ebcet hesabı işte daha önce okusaydın sağda solda zaten bilirdin sende hadi selametler…

 79. ferdi diyorki : 31 May 2009

  ah ah bakın kimimiz çok okumuş kimimiz az kimimizde imkanlarından dolayı hiç okuyamamış benmi ben cahil bir insanım hemde çok nedenmi yazdıklarınızdan bişey anlamadım anladıgım bişey var burda gizliden gizliye dinler arası çatışma var bakın arkadaşlar kimse demiyorki hıristiyanlık gerçek din degil ama bozulmamış hıristiyanlık ? yahudilikte bu dinler sahte denmiyor dinimiz de nemi deniyor insanlar tarafından degiştirilip kendi hal ve düşüncelerine göre degiştirilmesi yüzünden hak dinin den çıkmış tır deniliyor ve insanlar sapkınlıklar la kendini süslüyor yüce yaradanımızda peygamber efendimiz s.a h.z muhammedi gönderiyor ve kıyamete kadarda bozulmadan gerçek hak dini budur diyor ister inan ister inanma sana kalmış hür sün diyor ama cezalarda bu deniyor işine gelir se misali bide kafama takılan asıl sor şu hıristiyanların günah çıkarma muhabbeti o ne saçmalıksa öle yav sen git zina yap aldat öldür gayri meçhul işler yap git papaz yada rahibe içini dök sonra temizlen oh ne ala memleket be ozaman hepsi cennette ler nede olsa günahlarını çıkardılar ozaman adolf hitlerde şuan cennette sek sek seker mahmure diyor ? :=) ne diyim okunmuş ama boş okunmuş yazılmış ama boş yazılmış yazık hemde çok yazık acıyorum şu düştügümüz hallere ne yin peşindesin ne yapmaya çalışıyor sun şiiiiit size diyorum size uyanın uyan çıkın o düşüncelerden el bet hepimiz toprak olucaz onu düşünün bi düşün ya o mezara sokucaklar seni ya sorgu melekleri gerçekten varsa o inandıklarınızmı kurtaracak sizi unutmayın şeytana tapanlar gidecek şeytandan yardım isteyecekler biz sana ibadet ettik yardım et şeytan diyecek ben kendime yardım edemiyorum size nasıl edeyim onlar diyecek bizler senin bize dünyadaken verdigin sözler nerede hani bize yardım edecektin hı hı neyse ya boş verelim dolu alalım ama etraflıca bi bakalım ya ben ne diyorum diye arkadaşlar eger sizi incitecek ve kıracak bir yazı yazdıysam şimdiden özür diler bu cahil kalmış insan sizden yazık etmeyin kendinize dinimizi sorgulamakla senin inancın sana benim kide bana videoya gelince yaşamaya çalışın diyor ya bence o onun terbiyesizligi ben mi karar vercem yaşamaya çalışmaya afedersin ama ben kendimi altın saraylarda en güvenli şekilde tutsam bile ecel geldimmi dinlemez alır canını sonra hata ve günahlarınla baş başa o sana vaad lerde bulunan larda kaybolur kimse kalmaz etme eyleme yazık etme kendine

 80. erkutay diyorki : 05 June 2009

  Allah(c.c) bizi, yukarıda salakça yorumlarıyla din düşmanlığı yapanların şerrinden korusun

 81. serdar diyorki : 06 June 2009

  bu sayi kuranda hangi ayette yaziyorr???(1.618)islami akil ve bilimle bagdastirma cabalari var ve hep olagelmistir.bu filmde bunun orneklerinden biridir.ama buda sonuc vermez,vermeyecektirde islam akil,mantik ve bilimle hicbir zaman bagdasmaz..milyonlarca yil yasamis dinazorlardan,kutuolardan bahsetmez!!!ama burda yapilan sey kutuplarin olculerinin kullanilmasi,,ve daha cok ornek verebilirim bu konudaa..yani hep islamin veya tanrinin bilime kabul ettirilmesi icin caba gosterilip durulur ama bosunaaaaaaa

 82. hakan diyorki : 07 June 2009

  Sen mi bilecen kimin din düşmanlığı yaptığını ?

 83. ahmet diyorki : 08 June 2009

  Işte daha böyle yazı yazmaktan, yorum yapmaktan bile aciz insanları başımıza çıkarıp din savunuculuğu yaptırıyolar, piyon olarak kullanıyolar. Yazılanlara bakıyorumda din hakkında doğru dürüst bilgisi olmayanlar bile kendini halife ilan etmiş bile. Yazık diyorum.

 84. mustafa diyorki : 20 June 2009

  İnanmak sadakat ister, ispat değil;ispat isteyen sadakattır.
  Allahın varlığına şüphesi olan insanlar yitip gitmeye mahkumlardır.
  Bu gün darvinist düşünce sisteminden bahsederken bile darvini ne kadar anıyorsunuz onun nasıl bir insan olduğu kimseyi ilgilendirmiyor. Darwin yakın zamanımızın Ebu Cehiliydi bu gün Ebu Cehili anarken bile yapmış olduğu işleri ile yargılıyoruz Ebu Cehilin şahsı bizi hiç ilgilendirmiyor. Söz gelimi darwin veya Ebu Cehil tersi bir tutum ve davranış sahibi olsalardı eminim bu insanlara destek olacak tempo tutacaktınız. Hz takısı takacak dua edecektiniz.
  Belgesele gelince Rabb (C.C) kusursuz yaratma kudretinden şüpheleri olanlar için güzel bir çalışma.Avrupa ve Amerika hatta Rusya bir şeyin farkında değil ve asla olamadılar, Geçmiş Atalarımızın bilimen ve teknoloji olarak geride olduklarına inanmaları ve bu inanca sadakat gösterdikleri içinde sürekli bunun ispatına çalışıyorlar,yanıldıkları noktalar olunca şaşırıp kalıyorlar.
  Hz.Ademi yaratma kudretine sahip Rabb onu kara cahil mi bırakacak yani.
  Leonardo tablolarında bir “dahi” olmasına rağmen cetlerimizi çıplak insanlar olarak tasvir ediyor bu eksik akıl kendisini yaratma kudretinin sahibini eksik iş yapmakla mı bezeliyor halbuki biz Onun inandığından uzağız.
  Paganlar(Roma putperestleri) Hristiyanlık adı altında dinlerini sürdürmekteler,biraz araştırma yapacak insanlar bu gerçekleri görebilecekler. Yaptıkları işlerde ona ortak koşan Ademi yaratıp onu öyle çıplak bırakacak olan uydurmayı ilah edinenleri yani Allahı bilmekten uzak kimseleri başımıza aydın alim bilgin kimseler mi diyeceksiniz bunların kendilerine faydaları yokki insanlığa olsun.Bunların uydurduğu “inançlarımıza tesadüf deyişi” doğru değil Esas olan “Allah (C.C) varlığını bulamayan insan tesadüftür.Olasılığı imkansızdır”
  Şimdi tüm bu yorum yazan arkadaşlara bir sözüm olacak ayrım yapmaksızın,Bırakın bu benim Tanrım seninki döver,Bizde müslümanız bizde doğru inanıyoruz,illa sizinki doğru bizimki yanlış değil muhabbetlerini şu an şu yaptığımız konuşma asırlar evvel 400 -500 veya daha fazla incilin olduğu masa sallayarak doğru incili bulan kardinallerin konuşmalarına benziyor ozamanlar Rabbin sözü değiştirildiği zannediliyordu inandıkları nasıl bir Rabb ki kulları sözünü değiştirebilmekte.Bunlar nasrani yahudi vs. değil bilakis putperestler onlardan evvelkiler taşa dağa toprağa taparken bunlar akıllarında olan uydurma bir ilah kavramına inanmaktaydılar. O Rabb onların cümlesine farklı şekillerde seslenebiliyormuş, yani sadece senin inandığın doğru değil bak bizimkide doğru demedeydiler aynı şu an yaptığımız gibi.Kuranı Kerimde Kafirun suresinin son ayetinde, madem firavunun sihirbazları gibi Allah (C.C)’yü terk edip gizemlere inanacaksınız alın size bir gizem daha surenin son ayeti
  “Öyleyse Sizin dininiz size benim dinim banadır.”
  Apaaçık karşı koyulamayacak sözü değiştirilemeyecek Rabb (C.C) asırlara ve devamına kudreti ve gücü ile seslenişi.
  Ufakta bir ipucu kod meraklısı olanlara
  “İçinizdeki putu kırın.”

 85. mustafa diyorki : 20 June 2009

  Bir yorumda esra kardeşimize,
  Sevgili kardeşim sen cenneti nimetlerle dolu zevkü sefa yapılan başka bir şey olmayan yer mi sanırsın, cennette nimet yok burdan götüreceksin,Bak dünyada cehennem hayatı yaşayan insanlar var peki onlara niye yardım elini uzatmıyorsun madem cehennemden adam kurtaracak kadar kudretlisin niye dünyada açlığa, hastalıklara,iç huzursuzluklarına,savaşlara bi dakka ölüme çare bulamıyorsun?
  Kusura bakma kardeşim bak bir söz vardır
  Allah Allahlığını kimseye vermez.
  Sen cennete girde, kullarının hükmünü ona bırak.
  Bakarsın Merhametlilerin en merhametlisi kullarının hepsini affeder, belkide hepsini helak eder cehenneme atar. Kim ona hüküm vermede karşı koyabilir?

 86. berk diyorki : 23 June 2009

  milyarlarca müslümana diyor çünki islamın ortaya çıkışından bu yana gelen müslümanlardan söz ediyo

 87. meral yıldön diyorki : 26 June 2009

  düşüne bilen insanlar için daha fazla kanıta gereksinim olduğunu sanmıyorum.Allah (cc) herkeze iman nasip etsin.

 88. osman diyorki : 26 June 2009

  bu yorumlar gercekten ınsanı dusunduruo.Allah herseyı bır nızam bı olcude yaratmıs.Bunları anlamayı nassıp etsın ve bızlerı ıslah etsın

 89. hakan diyorki : 27 June 2009

  Dine karşı olduğumuzu iddia edenlere sesleniyorum. Dinin yeri felsefedir, din bir hayat tarzı olamaz, eğer olursa gerçekler sürekli çarpıtılacak ve hurafeler devam edecektir, bunu bilen godamanlar bazı bölgelerde felsefeyi yasaklamaktadırlar. Araştırmacılığı,şüpheciliği elden bırakırsak gelişmelerin ve bizi daha iyiye götürebilecek yeni akımların önünü kapatırız. Sömüren ve sömürülen kesim olduğu müddetçe din savaşları, ulus savaşları, faşizm,kıtlık bitmeyecektir. Çakallar,masonlar,emperyalistler karlarının devamlılığını sağlamak ve pisliklerini örtmek için din ve ırk masallarını perde olarak kullanmaya devam edecekler. ‘Zeitgeist addendum’ da anlatılan sınıfsız topluma ulaşmak için mücadele vermeliyiz.

 90. serdal diyorki : 28 June 2009

  süper bir belgesel olmuş. devamını sabırsızlıkla bekliyorum. teşekkürler

 91. candy diyorki : 30 June 2009

  Bütün dünya müslüman olsa bu seferde , ben senden daha çok müslümanım tartışması çıkar.

 92. ahmet diyorki : 30 June 2009

  Sömüren ve sömürülen olduğu müddetçe din savaşları, ırk savaşları,bağnazlık,kıtlık gibi sorunlar bitmeyecektir.Masonlar, çakallar, provokatörler pisliklerini kapatmak için dini ve milliyeti perde olarak kullanmaya devam edeceklerdir.Ne zamanki sınıfsız bir topluma ulaşılabilirse işte o zaman insanların arasındaki kimliksel farklılıklar artık önem arz etmeyecektir.

 93. AHDE-VEFA diyorki : 10 July 2009

  YETER ARTIK NİCKLİ CAHİL UKALA KİŞİNİN SÖYLEDĞİNE KAFAM TAKILDI…DİYOR Kİ KUTSAL YER DİYE BİRŞEY YOKMUŞ…BUNU İDDİA EDEN KİŞİ GALİBA KURANI KERİMDEN DE HABERİ OLMAYAN ZIR CAHİL BİRİSİ…MEKKE KUTSAL OLARAK VE KABE KUTSAL OLARAK KURANI KERİMDE GEÇİYOR BE MANTIKINA GÜVENEREK HERŞEYDEN HABERSİZ İNSAN..ÖNCE BAZI ŞEYLERİ OKU ,ÖĞREN ONDAN SONRA KONUŞ..YOKSA KÜFRE GİRERSİN..ALLAH CAHİLLERİN ŞERRİNDEN KORUSUN..BİR DE KABE MEKKE KUTSAL ŞEHİR DİYE ARAPLAR DA KUTSAL DİYE BİRŞEY ZATEN SÖYLEYEN DE YOK..EĞER KURANI KERİMİ OKUSAYDIN ONU DA BİLİRSİN BOŞ KONUŞMAZDIN,ARABIN ARAB OLMAYANA VS VS BİR ÜSTÜNLÜĞÜ YOKTUR..ÜSTÜNLÜK TAKVAYI KUŞANANLARINDIR..BİR DE YETER ARTIK ADLI KİŞİYİ ÖVEN ZATA DA DUYRULUR..KÖRLER SAĞIRLAR BİRBİRLERİNİ AĞIRLAR DİYORUM…CAHİLLİĞİN DE BU KADARINA YUHHH DENİR ANCAK…

  KİME YAZDIĞIMI MERAK EDENLER APRİL 13 2009 DA YETER ARTIK ADLI KİŞİNİN YAZISINA VE ONU DESTEKLEYEN FAHRENHAAAYYYYTT ADLI KİŞİYİ GÖREBİLİRLER…:)

 94. Hayırlısı diyorki : 17 July 2009

  bazı arkadaslar “yeter artık” bunu yazmıs ve destekcılerı olmus

  “hadi kutuplara oran ok ama ayni paralelde ki butun sehirler bu orani verir ayrica insanlarin kendi olusturdugu haritanin oranini wbu salakca dunya duz degil neyi amacliyorsun eywallah muslamaniz ama salak degiliz bunu hazirlayan gerizekalilar neyi amacliyor bir bilsem pi sayisindan bahsediyor pi sayisi dairesel bir orani saptar ucgenle ne alakasi var matematigi de bilmiyorlar salaklar
  ALLAH VARDIR VE TEKDIR YERI GOGU YARATAN ODUR AMA MEKKEYI OVMEK ICINDE SALAK SALAK VIDEO HAZIRLAMAYIN YETER BE INSANI INANCINDAN SOGUTUYORSUNUZ”

  bak arkadasım acıklıyım kardesım :) yanlıs anlama belkı bazı ınsanların aklını celmek amacıyla yazdın belkıde farkedemedın ki ben farkedemedıgını dusunup sana acıklıyorum ve kafası karısan ınsanlar ıcın acıklıyorum.amacım senı kotu bır duruma dusurmek degıl…ama anlatmaya calısıyım evet sadece kuzey guney kutupları arasındakı acıyı alsaydık ki bunu kabul etmıssın denıldıgı gıbı kabe altın oranda oluyor.buna karsılık dedıgın su kardesım aynı paraleldekı tum sehırlerde altın oranda kalıyor.fakat vıdyoda dıkkatını cekmesı gereken nokda enlem boylam harıtasındada bu saptanmıs yanı dogu batı yonundede bu bı gercek.

  ayrıca:

  En Neccar Mekke-i Mükerreme’yle aynı meridyen çizgisi üzerinde yer alan yerler pusulada manyetik iğnenin belirlediği manyetik kuzeyle kutup yıldızının belirlediği gerçek kuzeyle uyumlu olduğunu söyledi.

  Ünlü jeolog “Mekke-i Mükkereme’nin meridyen çizgisinde her hangi manyetik bir sapma bulunmamakta. Hâlbuki aralarında Greenwich’in de bulunduğu diğer tüm meridyen çizgilerinde manyetik bir sapma var.

  Bu arada, Kahire Üniversitesi’nde mimarlık dersleri veren, “Uluslararası Kur’an ve Sünnet’te Bilimsel Mucize Kurulu” üyesi Prof. Dr. Yahya Veziri konferansta sunduğu araştırmada bilgisayar yardımıyla dünyanın önde gelen şehirlerinden Mekke-i Mükerreme için çok hassas yön tayinleri yaparak farklı dünya kıtaları arasındaki mesafeye bakılırsa Mekke’nin tam ortada yer aldığı görüldüğünün rakamlarla ispatlandığını açıkladı

  ayrıca mekkeyle aynı merıdyende olan yanlıs arastırmadysam tek sehır(eyalet) miami onunda altın oranla alakası yokdur dogu batı yonunde…tsekkrler

 95. Hayırlısı diyorki : 17 July 2009

  ayrıca bunlar teorem degıldır hepsı ıspatlanmısdır aksını ıspatlanana kadarda gercek kabul edılecekdır.evet 2.el bılgılerın yanlıslıgı konusunda cok yanıldıgın olmus fakat bazı belgesız kanıtsız bılgı vermeyen sıtelerde arastırma yapdıgın zaman bkz:vıkıpedı gıbı ozmn ne demek ısdedıgımı anlıcaksn.

  ayrıca:oradakı altın Oranın ifade edilmesi için kullanılan sembol, PHI yani Φ’dir.Φ, Yunan alfabesinin yirmi birinci harfidir. Yunan dilindeki ismi “fi”dir. Türkçedeki F sesi gibi sesletilir.Fibonacci nın ılk harfıdır.bu yuzden pi sayısıyla karısdırıldıgını sezdım orda denılende “fi” dır “pi” degil.

 96. Hayırlısı diyorki : 17 July 2009

  ve ilimler dine dayndıgından…dın,inanc;bılımden,felsefeden oncede vardı ınsan yasamından sonrada var olucak.”meta”sı olmayan ve olmayacak tek sey olan ınancdır…tesekkurler

 97. hakan diyorki : 18 July 2009

  ilimler dine dayalı değildir, inanç birbiri üstüne yığılmış kurallar kümesidir. Şu an ki gelenekselleştirilmiş dinden öncede Zeuslar, Afroditler ,Sokratlar, Eflatunlar … ve niceleri vardı . Onlar hiç değilse evrenin yapısını araştırıyorlardı. Şu anki atıl dinin Tasavvufla ve evrenbilimle hiçbi alakası kalmadı. Şu anki dinler fikirsel maddeciliği savunmakta, parasal sistem(yeşil sermaye) bu maddeciliği baki kılar, sadece sahip olduğu düzeni korumakla kalmazlar ,ayrıca bu düzene körlemesine kapılmış birsürü insanı sistemin kendi kendini atayan gardiyanları haline getirir. Onlarki artık çoban köpeğine ihtiyaç bile duymazlar, kontrol edemedikleri insanları sürüden dışlamakla tehdit ederler. Ondan sora bunun saçımı göründü? bunun 5 vakiti yerinde mi? diyerek dini farkında olmadan ayaklar altına alırlar.

 98. mpolat diyorki : 20 July 2009

  bu paylaşım için çok teşekkürler. Umarız devamı gelir. Tek kelimeyle site yönetimi işiniz rast gitsin.

 99. hakan diyorki : 21 July 2009

  Sabit bir kimliğe koşullanmış insanları birbirine düşürmek çok kolaydır. Hepsi aynı dine mensup olsalar bile sen şucusun, sen bucusun diyerek mezheplere bölüp çatıştırılabilirler. Aynı şey milliyetçilik içinde geçerli. Bu durumun farkına varan ileri demokratik uygarlılar iç çekişmenin anlamsızlığının farkındadırlar. Ama sen gel bunu geri kalmış bilinçsiz toplumlara anlat. Malesef 3.dünya ülkelerine sürekli gazı verip duruyolar ve bu bilinçten yoksun ülkelerde aynı bölücü oyunları tekrar tekrar yiyo…

 100. hayırlısı diyorki : 21 July 2009

  ilimlerin dine dayalı olmadıgını soyleyen arkadaslar ıcın quantum fızıgındekı meddenın en kucuk yapı tasının yanı “quark” kuarkların ıcındekı boslugun ruhdan baska ne oldugunu sorarım sıze?sısteme ınananlar sıstemı kım yarattı?bızım bılmedıgımız seylerın kıtapda yazma olasılıgı hıcmı yok?tıpkı suların bırbırıne karısmaması gıbı…3-5 tane capulcu yuzunden nasıl kocaman bır ınanclı ınsanlar toplulugunu yesıl sermayecılıkle suclarsınız?buz dagının gorunmeyen tarafınada bakın lutfen…sız gıbılerı sızın gıbı 3-5 kısı ıcın elestırseydık sızden ne farkımız kalırdı?fıkır ayrılıkları gelısmeyı ılerlemeyı saglar fakat karalamak asla…..

 101. hakan diyorki : 24 July 2009

  bilimle din birleşiyor mu? Bakınız : ‘What the bleep do we know? Down the rabbit hole’ belgeseli .

 102. ermxy diyorki : 24 July 2009

  çok şeyler söylenmiş gerçekten masumca bilgilerini paylaşanda olmuş ki kopyalayıp yapıştırmakla itam edilmiş yazdıkları önemsenmemiş ki çok kolacı bi yol bence bu savunma taktiği. çok güsel paylaşımlar. yazıyı dikkatlice okunduğunuzda alınması gereken çok şey var sanıyorum neyse son bişi daha bi kaç isimi sıklıkla tartışma içersinde birşeyi savunmanın yada başkasına kendi düşüncelerini dikte ettirbilme çabası içersinde oldugunu görüyoruz.işte o dikte ettirme çabası fanatizmin bi ürünü yani kendilerinin dediği şeyler başkasından sanane düşüncesi varya işte kendileri peşine düşmüş haberleri yok:D

 103. mustafa diyorki : 25 July 2009

  gerçekten güneş batıdan doğduğunun bi alametidir.
  emeği geçenleri tebrik ediyorum mühreşem olmuş.
  burda paylaşma imkanı yokmu nasıl paylaşırız..

 104. hakan diyorki : 26 July 2009

  ermxy arkadaşım sana katılıyorum, fanatizmin hertürlüsü yanlış. yıkım, zulum, korkudan başka bişey getirmiyor. herkesin fikrine saygılı olmalıyız deyip, olacakları, gelişimi zamana bırakalım , kardeşçe yaşayalım demekten başka bişey kalmıyor. :D

 105. islamgüzeli diyorki : 30 July 2009

  çok beğendim islamla ilgili çokgüzel bir film herkese tavsiye ederim !!!!!

 106. halucarrr diyorki : 04 August 2009

  Allah varlığını bu kadar açık şekilde bize gösterirken.vaadlerini ve emirlerini biliyorken. neden hala dururuz ki? bu arada yukarda yorumu bulunan tolga arkadaş incelesin tarihte bilim konusunda bugune gelmemizi saglayan müslüman toplumlardır.hemen hemen tüm bilimsel alanlardaki adımları ilk müslüman bilim adamları atmıştır.

 107. cavit diyorki : 07 August 2009

  arkadaşlar bu belgeseli merakla bekliyorum herkesin izlemesinide tavsiye ederim.siteye teşekkürler

 108. fffff diyorki : 13 August 2009

  naberrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr????
  iyiiiiiiiiiiiiiiiiii?

 109. erdal diyorki : 16 August 2009

  öncelikle herkese selam olsun arkadaşlar, yorumların genelde film fragmanı ile olmaması ve bazı farklı noktalara gitmesi gerçekten üzücü. Bu arada yanlış olduğunu söylediğim şeye affınıza sığınarak bende birkaç cümle ile katılmak istiyorum. Bir arkadaşımız güzel gözüken “cennette olsam ve cehennemde acı çekenlere yardım edemezsem orası cehennem olur” demiş, tanıdık gelen bu cümleyi “orada olmayan tanrı” adlı genelde hristiyanlıkta yanlış olduğunu düşündüğümüz konularda ki çelişkileri gösteren belgeselde bulabilirsiniz. Bende başka bir yerde bir spikerin şu şekilde kurduğu cümleyi paylaşmak istedim ” O nun adaletli olduğunu biliyoruz adaletli bir hakimin suç işleyenleri ödüllendireceğini düşünüyor musun ki suç işleyenleri o cenneti ile ödüllendirsin” tabi ki herşeyin hayırlısını bilen odur. Biz bazı arkadaşlar aksini savunsada okuyup araştırıp bilim peşinde koşup O nu, yarattıklarını ve gerçekleri daha iyi anlamalıyız. Ne güzel geçer ilk vahiyde “OKU” diye, bunun yanında arkadaşlar hatırladığım kadarı ile herkesin anlayabileceği gerekli kısımlar Kur`an-ı Kerim de açıkca farklı örneklerle defalarca geçmekte iken bazı kısımların gerçek anlamının herkes tarafından anlaşılamayacağı da belirtilmektedir ki teknoloji geliştikçe bazı kısımların daha net anlaşıldığı ve o zaman ki insanların çok da bu kısımları anlamadığı bence aşikardır. Bir de dinde sınıflandırmalardan bahsedilmişti diye okuduğumu hatırlıyorum ki bence yine yanlıştır. Hatırladığım kadarı ile daha hayırlı kişi inancı daha çok olandır O nun katında, ama bunu bizlerim ayırt edemeyeceğimiz ve bunun içinde kimseyi kimseden üstün görmememiz gerektiği belirtilmiştir. Bu demek oluyor ki belki de yargıladığınız bir insan sizden daha çok iman sahibidir bunu ancak Allah bilir. Tüm arkadaşlardan şimdiden kafalarını şişirdiğim için özür dilerim ve aklımda yalnızca bana ait olan bu fikirlerden dolayı başkalarını ve benim dinimi paylaşanları yargılamamanızı dilerim, eğer yanlışım varsa lütfen benim adıma yazıp genele söylemeyin. Çok uzun yazmak istemiyorum ve herkese hayırları dilerim.

 110. hakan diyorki : 17 August 2009

  Yaşanmış bir olay:

  Zamanın İki bilimadamı teorilerini haklı çıkarmak için tartışıyorlardı.
  Schrödinger kuantum fiziğinin olasılıkları teorisini destekliyordu, Einstein ise bunun görecelik kuramına uymadığını söylüyordu. Tartışmalar gazete manşetlerinde şöyle yer alır :

  Einstein : Ne olasılığı? Tanrı zar atmaz.

  Schrödingerin cevabı : Sen Tanrıdan iyi mi bileceksin?

  umarım hoşunuza gitmiştir :)

 111. erdal diyorki : 18 August 2009

  hakan arkadaşımızın bu anektoduna kendi düşüncelerimi eklemek istedim çünkü benm belirttiğim bir kaç nokta ile yakınlık gösteriyor. Schrödingerin cevabı hoş tabi ki kimse, O ndan iyisini bilemez ama benim inancıma göre zar atıcak olsa bile atmadan önce sonucunun ne olacağını bilmektedir. çünkü kendi adıma ben O nun öğrettiğinden fazlasını bilemem ve O kendinin olmuş ve olacak herşeyi yalnızca kendinin bildiğini bize öğretmiştir. Herkesin hayırları yaşaması dileklerimle.

 112. ufo diyorki : 23 August 2009

  allahin olmadigini ispatlarim

 113. ufo diyorki : 23 August 2009

  allah yoktur

 114. ufo diyorki : 23 August 2009

  emeginize tesekkurler dostlarim

 115. erdal diyorki : 25 August 2009

  film yorumları alanında tartışıp yorumları incelemek isticek arkadaşlardan özür dilerim öncelikle. Sevgili ufo arkadaşıma sadece inançların kişisel olduğunu hatırlatmak istedim Allah ın varlığı da ispatlanır ama onun yeri burası da değildir. Sonuçta sen olmadığına inansan da bu senin inancındır kimse sana karışamaz çünkü benim inancıma göre Allah bizi özgür kılarak istediğimize inanma şansı vermişken kimsenin başkasına karışma hakkı olamaz. Biraz uzattım özür dilerim arkadaşlar mümkünse bir daha yazmamaya çalışacağım saygılarımla ve iyiliklerin üstünüze olması dileklerimle.

 116. nursada diyorki : 28 August 2009

  Böyle bir belgesel bence yapılmamalıydı.Allahın varlığını böyle basit bir belgesele bağlamak çok yanlış.Zaten neticeside yazılan yorumlarda aşikarane görülüyor.

  Birde ufo dostum has bir yere veya mekana bakmayan bir nefiy(inkar) isbat edilemez.Yani Allahın inkar edebilmen ve insanlara olmadığını ispat edebilmen için geçmiş ve gelecek zamanla beraber kainatın her noktasını göstermek zorundasın.
  Kainatın her noktasında Allah isimleri ve sıfatlarıyla kendini gözü manaviyatta kör olmayanlara gözünün içine sokarcasına gösteriyor.

  Herşeyi maddiyatta arayanların gözleri maneviyatta kördür.Göremezler.

  YOK YOK OLSA ”O” VAR OLUR…YOK YOKTUR…

 117. hakan diyorki : 30 August 2009

  Nursada kardeş neden gaza geliyorsun? zamanında bizleri birbirimize düşürenler ingiliz ajanları, provokatörler olmadı mı? İnanç, ırk gibi konularda hassas olan insanları politik yönden kontrol etmek ve birbirlerine yedirmek çok kolay oluyor(Bkz. Arabistanlı Lawrence). Demokrasiyi oturtmaktan bahsediliyor ama hala oyunlara düşülüyor. Ortalığı karıştırmak isteyenleri karşına alıp muhatab olman çok yanlış. İnsanların inançlarını sündürmeyelim, Ayettede yazdığı gibi ‘Senin inancın sana, Benim inancım banadır’.

 118. filmci diyorki : 04 September 2009

  YORUMLARI HEPSİNİ SABIRLA OKUDUM.FAZLA UZATIP CANINIZI SIKMICAM MERAK ETMEYİN.YANLIZ HAKAN İSİMLİ ZAT IN NEDEN MİLYONLARCA YORUM YAZDIGINI ANLAMIŞ DEĞİLİM.KARDEŞİM YEŞİL SERMAYE DEMİŞSİN,YOK KODAMANLAR DEMİŞSSİN,SAVAŞLAR,YIKIMLAR BİLMEM NELER….PEKİ BEN SENİN CASUS OLMADIGINI NERDEN BİLİİM.BİDE BEN BİLİM ADAMIYIM DEMİŞSİN.BENİM BİLDİGİM BİLİM ADAMLARI DİREK İZLE SİTESİNE GİRİPDE DAKKABAŞI YORUM YAPACAK ZAMANA SAHİP DEĞİLDİRLER.İNANAN İNANIR,İNANMAYAN İNANMAZ.BU KADAR BASİTTİR BU MANTIK.HERKESİN Bİ ZEKASI VAR,SEN BU KADAR ENDİŞELENME BAKALIM.ÇOK FAZLA YAZDIM KSRBAKMAYIN….

 119. clark kent diyorki : 13 September 2009

  müslüman olan herkese soruyorum. dürüst cevap verin… eğer müslüman bir ülkede değilde hiristiyan bir ülkede veya budist bir kültürde hatta ilkel bir yaşam formunda doğsaydınız ve yetiştirilseydiniz kacınız müslüman olurdu ??? unutmayın ki tüm dünya nufusu hala tam olarak müslüman değil… yani onlarda kendilerince haklı demek ki.ne verirsen onu alırsın politikasının uygulandığı dünya düzeninde önce araştırın sonra kararınızı verin….

 120. ahmet diyorki : 17 September 2009

  “ya yaratan varsa” ile özetlenebilecek bu iddiaya göre inanan insanın kaybedecek bir şeyi yoktur, ancak inanmayan insan sonsuz hayatı kaybedeceği gibi cehennem azabı ile karşılaşacaktır. Bu fikir, ateistler arasında “tüccar mantığı” olarak değerlendirilmektedir. Ateistlere göre, bir şeyin var olması ile değil de bu işten çıkar sağlamaya odaklanan politik anlayışların felsefi açıdan herhangi bir değeri yoktur.

 121. halil diyorki : 10 October 2009

  arkadaşlar size çok teşekkürler size herkes korsan diyor ama siz aslansınız size çok saygı duyuyorum

 122. çetin diyorki : 25 October 2009

  Bunlar tamamen din tacirlerinin yani insanları uyutarak siyasi rant sağlama peşinde olan çok bildik çevreler… Bunlar ülkede yaşayan herkesi aptal sanıyorlar. Yıllardır insanları bu tür saçmalıklarla uyutarak nemalandılar. saf dindar insanları kışkırtmaya çalışarak amaçlarına ulaşmaya çalıştılar. Ama sonunda hep kaybeden geri kalan islam ülkeleri oldu.Gayri müslim toplumlarla arada ki uçurumun ne kadar büyüdüğünü halen göremiyorlar. Bu tür belgesellerin kimler tarafından ve hangi maksatla yapıldığı bilinen birşey. Bilimsel bakış açısına sahip olmayan zevat tabiki hayran kalarak izleyecektir bu saçmalığı… Bu tür şeyler dine zarar verdiği gibi medeni batı ülkelerini hep güldürüyoruz kendimize…

 123. __SuLH__ diyorki : 29 October 2009

  inanarak hiç birşey kaybetmezsiz ama inanmayarak neler kaybedeceğini bir düşün !!!! ( gözümle görmediğime neden inanayım derler ama her platformda AKILLI olduklarını idda ederle ) AKIL’da gözle görülmez

 124. rame diyorki : 30 October 2009

  ister kabe dünyanın altın oran noktası olsun,isterse dünya kabenin….sizin herhangi bir noktanız varmı?var ise sizler bu noktanın neresindesiniz?eğer yok isede;tüm alemdeki noktaların mutlak yaratıcısı ALLAH’ü tealaya inanmamak hangi noktanın hakkıdır???

 125. zebar diyorki : 02 November 2009

  yok allah(cey cey) şöyle demiş, yok hayır aslında allah(cey cey) böyle demek istemiş… sallayın durun kafadan. bide akıl akıl diyolar.

 126. yılmaz öztürk diyorki : 02 November 2009

  altın oran hesaplamasında kesinlikle şüpe yoktur çünkü allah kuran da da şöyle der biz her şeyi bir hesap doğrultusunda var ettik
  ama cahiler bunu tartışır durur allahın dinini ve varlığını tartışan biri cahildir ve dinsizdir o kişiden ya uzak durun yada imha edin allah zalimleri asla sevmez aklınızı başınıza alın çünkü ölmenize çok az bir zaman kaldı bunun sorgusu çok çetindir

 127. don juan diyorki : 06 November 2009

  Biz kendimiz kimden uzak duracağımızı biliyoruz. Bizi el,ayak öpen cahillerden sandın galiba. Din din diye memleketi sattınız beee . halada kafir diyo ona buna.Bu yaptıklarınız yanınıza kar kalacak sanıyosunuz. Biz o kadar şehidin kanını yerde komayacaz sen merak etme!
  Sen bekle mehdiyi,şıhı, şeyhi biz gösterecez sana hepsini.

  Keser döner sap döner elbet bu devran bizede döner…

 128. shahcheckmate diyorki : 11 November 2009

  ben ne fizkçiyim ne matematikçi altın oran noktası çok konuşulunca bakalım ehiller ne demiş nasıl yorumlamış fikrim olsun diye bütün yorumları okudum ama bakıyorum bir işin ucunda din yada siyaset varsa bildiğini zannedip ahkam kesen çok oluyor çoğuda
  istifade edilmekten uzak :( en bariz ve mantıklı gelen ve okurken kalben ısındığım “hayırlısı”nın paylaşımı oldu. Teşekkür ederiz ben istifade ettim.
  bu arada benden bir önce yazan don juan da tipik bir ergenekoncuya benziyor…Arkadaş devran döneceği kadar döndü zaten !!!

 129. don juan diyorki : 12 November 2009

  Türk bayrağı açmakta yasak mı gurban?

 130. deniz diyorki : 16 November 2009

  hakan güzel bir yazi yazmissin ama bilmen gereken bir sey varki hic bir zaman dinimiz bilime karsi olmamistir cünkü ancak ilim vede bilimle anliya biliriz sirlarini ama din istismarcilari herzaman kurudklari düzen üzerinden cikarlarini sagladiklari icim biliminde insan oglunu aydinlatacagini bildikleri icin bilimi dinsizlikle suclamis vede dislamislardir dinimiz mantik dinidir arkadaslar bir seyi yapmadan önce disardan mantikli ve tamammen tarafsiz düsünün iste o dur dogru olan

 131. zizu diyorki : 21 November 2009

  yav adamlar 2012 diye bir film yaptı herkes filme ölüp bayıldı cok süper falan filan…bizinkiler bir belgesel yaptı herkes sacma sacma konusuyo…

 132. vedat diyorki : 06 December 2009

  Tamamen saçma ,bu uydurmalar sadece bilimin önünü tıkamak için uydurulmuş.benzer şekilde binlerce oran bulabilirsiniz.Kur’an ın böyle şeylere ihtiyacı yok..İslamiyet dünya üzerindeki en mantıklı dindir..Şifreleride kelimelerinde saklıdır..Birileride kuranın şifreleri diye saçmalamış kamu oyunu oyalamştı ..Kısaca en akıllı yolu şudur. Ahenk olan herşey içinde oran vardır.Eğer kur’an ın yazdıkları dışında mucize veya şifre aramak bana göre dinimize en büyük hakarettir.Naıl diye kızmayın asırlar öncede hristiyanlar islamiyeti inkar etmek için islamiyette mucize sorgulamış ve sapmışlardır. Aynı oyun yine oynanıyor.Şifre mifre oran moran diye kur’anı kerime iliştirecekler ,ataclayacaklar sonrada bunları çürüteceklerdir.İslamiyete inanan ve akıllı olup diğer dinleri araştıranlar göreceklerdirki diğer dinler benzer şekillerde şifrelenmiştir.Asırlar önce verilen şifreler şimdi bilim tarafından çürütüldüğü için bazı dinlerin safsata olduğu bilinmektedir.İslamiyeti kendi istedikleri şekile sokmak isteyen gizli düşmanlar aynı oyunu oynayacak …sonrada çürütüp kendi dinlerinin sıfatına sokma içindir.. kısaca araştırın…

 133. aciz kul diyorki : 07 December 2009

  waaww!!!! memlekette ne cok fizikci, astrolog, felsefeci, filozof ve matematikci varmis yaaa!!! sizleri yesil sahalarda gormek isteriz!!!

 134. aciz kul diyorki : 07 December 2009

  yani daha turkcesi, madem bu kadar bilgi birikime sahipsiniz birkac kitap yazinda ortalik aydinlansin!!!

 135. aciz kul diyorki : 12 December 2009

  çok güzel bir şey.Yüce Rabbimi gücü buna ve daha fazlasına yeter hatta tüm herşeye yeter ve artar
  Allah’ınşimdi bu sözünü daha iyi anlıyorum.
  “Biz herşeyi belli bir ölçüye göre yarattık.”

 136. Sülo diyorki : 16 December 2009

  selam, hani bu sinemalara gelecekti?? lütfen biri yardimci olsun. ben almanydanim

 137. erdal diyorki : 05 January 2010

  filimler şarkılar

 138. yusuf diyorki : 19 January 2010

  izlemeye deger

 139. çetin diyorki : 20 January 2010

  flimi nerde bu tanıtım

 140. dilay diyorki : 04 February 2010

  mükemmeldi!Bayıldım!

 141. aleyna diyorki : 20 February 2010

  çok güzeldii emeği geçen herkese teker teker teşekkürler…

 142. murat diyorki : 20 February 2010

  mükemmel tek kelime ile kusursuzdu sahneler …

 143. Ali Osman diyorki : 10 March 2010

  Gerçekten Çok Şaşırtıcı.. Bende Matematik Proje Ödevi Olarak ”ALTI ORAN” Konusunu Seçtim Ve Araştırıyorum Süper Bişey Gerçekten Tek Kelime İle MÜKEMMEL

 144. selo72 diyorki : 14 March 2010

  emeği geçerlerden allah razı olsun güzel çalışma

 145. bugra 2733 diyorki : 23 March 2010

  neden boyle bılımsel bulusları musluman olmayan cogunluk buluyoo bılıyomusunuz kıyamet alametı oldugu ıcın 1500 yıl once ınen kıtabımızda soyle yazar batıdakı kafırler ılım le muslumanlıga ınandıgı zaman depremler cogaldıgı zaman gunes batıdan dogup dugudan battıgı zaman ınsanlıgın sonu gelecektır neden muslumunalar boyle ıcatlar bulamıyor dıyen arkadasıma yazdım bunu

 146. abuzer diyorki : 26 March 2010

  site yönetimine teşekkürler ..!

 147. enes doser diyorki : 05 April 2010

  çok teşekkürler devamını bekleriz :)

 148. darkness diyorki : 07 July 2010

  garip ama gercek…

 149. ömer diyorki : 09 July 2010

  dünyanın merkezini israilli aşşalıklar öğrensin zaten çoğu biliyorlar ama işlerine gelmiyor:EMEĞİNİZE TEŞEKKÜRLER.

 150. emrah diyorki : 09 July 2010

  Afedersiniz ama şu saçma saçma yazanlara inanamıyorum ya kardeşim bunların bilimsel açıklaması var diyor dünya bunu kabul ediyor sadece sizmi kabul etmiyosunuz onu anlamıyorum.Adam daha diyorki bilimin önünü kapatmak için hey akıllı zaten bilimsel olarak açıklamasını yapıyor.Ya siz dinlemesini bilmiyorsunuz yada işinize gelmediği için karalıyorsunuz.İmanı tam olan bir müslüman birazcık olsun araştırır ben araştırdım ve sonuç mükemmel size tavsiyem tekrar izleyin şu anlamayan sivri zekalılar için diyorum daha doğrusu anlayıpta anlamamazlıktan gelenler için.Çok komiksiniz

 151. idealist diyorki : 23 July 2010

  arkadaşlar ataistlere haşa gökten ilah dahi inse fark etmez onlar hep inkarcıdırlar. bu inkarlarıda sadece ölüm onları bulana kadardır… Allah hepsini islah etsin…ALTIN ORAN Süper…

 152. Burhan diyorki : 25 July 2010

  Lan inançsız köpekler film hakkında ileri geri konuşacağınıza aynaya bir bakın sizin nereniz müslüman ateist bozması çevre anne baba korkusundan müslüman geçinen iki yüzlü basiretsiz aşağılık insan müfsetteleri…

 153. Serhat diyorki : 03 August 2010

  Gerçekten çok muhteşem bir görsel şölen. Yapımında emeği geçen herkesden Allah razı olsun.

 154. FATİHAKALHANİFACE diyorki : 14 August 2010

  Eımshtan Doğru söylemiş hocam, Evrende gerçekten tesadüf yoktur fakat, Tesadüf olmadığı için Tanrı vardır ve bunları böyle oldu diyerek tanrı vardır diyemeyiz.

  Arkadaslar boyle bir matematiksel oran olmasa idi zaten ben varligimdan suphe duyardim / Herseyde bir matematiksel oran vardir/ Bu bilimi neden dine yorumluyorsunuz/ Soyle bir sey diyeyim Dunya uzerinden 1/618 orani olan sonsuz sayida yer var/ nasil diye soracaksiniz simdi\ aciklayayim/ eger bir kurenin altin oraninin bulundugu noktadan izha alip yana kayarak bir daha olcu alirsaniz yine altin oran cikar/ mekkede cikan oran dunyanin sonsuz tane altin oranindan birisi/ Bununla allahin varligini kanitlayamayiz/ +++++++++

 155. İlkay diyorki : 16 August 2010

  Mustafa,Hakan ve 1,2 kişi dışında hepiniz uçmuşsunuz….Kabeyi peygamber içinde yatıyor diye sahipleniyorsunuz.Peygamber içinde yatıyor olmasaydı ” hadi canım olur mu amerikayla israilin aldatmacası bu asıl altın oran OLAN yer aha da şu hurma ağacının bittiği yer hem de onu peygamber efendimiz dikmiş zaten” derdiniz….
  Kaldıki Kabenin çooookkk yüzyıllar sonra Hz.Muhammedin oraya defnedilmesi haricinde müslümanlarla uzaktan yakından alakası yoktur.O noktanın bulunduğu yerde bambaşka bir yapı olduğu ve hatta o noktaya bir yapının,herhangi bir yapının yapılmış veya dikilmiş olduğunu son yıllarda yapılan araştırmalarda taaaaa sümerlere denk geldiği tabletlerden de anlaşılmıştır… yani orayı (ki kutsal nokta altın oran kabul etsek dahi)kaşfeden,keşfettiği bilinen en yakın tarih insanı Hz.Muhammedin büyük büyük dedesi olan Hz.İbrahim dir.
  Sümerleri incelemenizi şiddetle tavsiye ederim.temel kaynağı,azıcıkta olsa kutsal kabul edilen kitapların tamamını okuduysanız parçaları birleştirir ce eeee yaparsınız… BELKİ….. UMUT EDİYORUM….

 156. fatma diyorki : 08 September 2010

  vay canına

 157. merve diyorki : 12 September 2010

  Hayatımda izledeğim en iyi filmdi yha, bukadar iyi bişey olrmu izlerken gözlerimi bikez bile ayırmadım

 158. silentgaf diyorki : 12 October 2010

  Kabe Ilk peygamber ve Ilk insan olan Hz Adem as tarafından dünya üzerinde yapılan ilk mescidtir. Nuh tufanı ile yıkılmış daha sonraları Allah ın izniyle Hz Ibrahim tarafından yeniden ortaya çıkarılmıştır. İlahi emirle tekrar yapılan kabenin farklı yerde yapılmış olması ise olanaksızdır. Bilimden bahseden ler bilimin temelinde kabullenmenin yani insan aklının sınırlandığında diğer insanlarca kabul edilinip gerçek denmesi yatmaktadır. Ey evrimciler evrim neden binlerce yıldır yerinde sayıyor Sizin neden kanatlarınız hala çıkmadı Deney ve ıspat bekleyenler deneylerin doğruluğunu bir diğer insanın da aynı sonucu bulmasıyla bu gerçektir bilimdir diyorsunuzda Öldükten sonra gerçek dedikleriniz yanlış çıkıp çıkmayacağını biliyormusunuz Eğer bundan emin değilseniz Yanlış demek için acele etmeyiniz. Bana göre Allah c.c her şeyi en ince ayrıntısıyla yaratmıştır ve bu oran kuvvetle doğrudur Bakın kesin demiyorum çünkü en doğruyu yaratıcı bilir.

 159. büşra diyorki : 18 November 2010

  ufo musun neysen artık saçma sapan düşüncelerini kendine sakla emeğe saygı lütfen ayrıca ALLAHın varlığına inanmıyorsan bu sitede ne işin var..

 160. OĞUZHAN EKLİ diyorki : 04 January 2011

  “Neler kaybetti insan, Kul’a kulluk uğruna, Ah bir erebilseydik, “Kul” olmanın şuuruna…”

  “Biz, gökleri, yeri ve bunlar arasında bulunanları, oyun ve eğlence olsun diye yaratmadık.” (Duhan:38)

 161. 1NSAN DEG1L diyorki : 05 January 2011

  birsürü altın oran noktası bulunabilir =) anca cahil insanları kandırırsınız siz nasılda hemen müslümanlığa bağlıyorlar :D

 162. can diyorki : 06 February 2011

  hiç bilenle bilmyn bir olr mu
  adamlar hesaplamışlar inanmazsanız araştarın dio
  yok cahilleri kandırıyo dion sende asıl cahil sensin mekke müslüman şehri kabe de müslümanların tek merkezi
  tabi müslümanlığa bağlayacak cahil ecnebilere mi bağlayacak dengesiz
  her kafadan ses çıkıo işte senin gibiler yüzünden inancımız azalıyo
  susta adamsansınlar ya da cümle kuracaksan hakikati inkar etme
  hakikattan bahset ki boşa knşmaa…

 163. ferhad kaban diyorki : 14 February 2011

  bu film, islamda içtahat döneminin yeniden açılmasının ve kuranın sunduğu gerçek ilimlerden faydalanma zamanının geldiğinin kanıtıdır. hacıya hocaya saygımız sonsuz, ama islamda dogmatizmaya saplanmak sadece bu hacı-hoca grubuna islamı TEKEL altına alma imkanı tanır ve bu durumda bir takım hacı hoca tarafından da zaten desteklenir. imanın yanında da ilim ve bilgi vazgeçilmez bir öğedir. şeytan falanca duayı 9999 kere okuyunca kısmeti açılacağına inanan birini kandırmakta zorlanır ama mekkenin dünya üzerindeki yerinin tesadüfi olduğu konusunda kimseyi kandıramaz. şu andan itibaren imkansız. işte sadece iman ile iman+bilginin arasındaki fark buradadır. paylaşım için çok teşekkürler, emeğinize sağlık.
  iman ile iman+

 164. ferhad kaban diyorki : 14 February 2011

  iman+bilgi arasındaki far işte buradadır.

 165. ollios diyorki : 25 February 2011

  belgesel açısından güzel ama mantık açısından desteklemiyorum. kıtaların konumları sürekli değişir. arap yarımadasının her sene kuzeye gittiği yanlış mı? nerde kaldı oran? keşke sadece uzay, insan anatomisi ve kuran süreleri arasındaki altın orana değinerek kalsaymış. böylece daha inandırıcı olabilirdi.

 166. xxx diyorki : 25 February 2011

  ey boş konuşan arkadaşlarım mantıkla yola çıkmayın herşey mantık degildir bilim denilen birşey var video da gördünüz gibi siz geçipte bu mantıklımı derseniz olmaz altın oranı iycene öğrenin sonra yorum yapın olurmu geri zekalılar

 167. selim diyorki : 22 March 2011

  arkadaşlar kuran bunlara kafa yormanız için mi indirildi yoksa hak yemeyin haksızlık yapmayın zulüm etmeyin can yakmayın iyi huzurlu geçinin diye mi.. Allah 1.618 e sığınarak mı birşeyler yaratır istediği zaman istediğini açıklama yapmadan yaratır bu 1.618 onun ilminden birşeyler biliyoruz demek olur biz insanlar onun ilminden hiçbirşey bilemeyiz kıyamet günüde saklıdır matematiksel bir açıklaması da olamaz görselde bizim görevimiz dağlar taşlar nasıl ne şekilde yaratılmış şifresini çözelim demek değildir yaratan için şifreyede gerek yoktur.. bunlara takılmayın herkes kendine yetecek kadar ibadet etsin rakamlarada takılmayın.Allah ın ilminden bazı şeyleri biliyoruz demek yada buldum demek yada inanmak ta şüpheciliktir unutmayın en büyük kafirler ve Allah a inanmayanlarda mekkede ve medineden çıkmıştır kabe muceze olan bir yer olduğu için yeri orasıdır mucizenin arkasında mucize aramamak gerekir…

 168. Şaşkın diyorki : 02 June 2011

  Arkadaşlar yorumları okudum da ülkemizin daha sorgulayıcı -inançlı olsun olmasın- insanlara kavuşması güzel. Hep birbirimizi yanlış tanıdık bugüne kadar. Dindar olanların bağnaz sorgulayamaz insanlar olarak lanse edilmesi gibi ya da dinlere inanmıyanların dini inançları olanlara saygıları olmadığı gibi. Ama açıkça görülüyor ki inançlı olsun olmasın insanlar ortak bir platformda -her zaman olmasa da çoğu zaman- tartışabiliyor. Ve saçma varsayımlardan ziyade sorgulanmış kişisel görüşler ağır basıyor. Belgesele gelirsek ben de bilimle dini ortak bir noktada buluşturma çabasını doğru bulmuyorum :)

 169. Ali Osman diyorki : 05 July 2011

  MUHTEŞEM başka söyleyebileceğim söz yok.Bütün site yönetimine sonsuz teşekkürlerimi iletirim…

 170. Onur diyorki : 05 July 2011

  Maşallah..Allah ve Resülü için Canar feda!!

 171. Cengiz diyorki : 17 July 2011

  Bilende Yorum yapmiş bilmeyende.Bazilari abartmiş kelimelerinizi secerek kullanin.Allah Kabe için beytim(evim) diyor kabe hakkinda yorum yaparken azcik inanciniz varsa düşünerek yazın.Allahı Zülecelanin Kudret ve Azameti her seye yeter.O dilegidi zaman ol demesiyle hersey olur.Ayetle hadisle sabit olan seyler hakkinda bilerek bilmeyerek yorum yapmayin imaninizla oynarsiniz hassas dengeyi iyi kurmak lazım.Bİy gayb da inandik Allahın varligina ve birligine.O diledigi zamn hersey olur

 172. kursat diyorki : 28 September 2011

  inanilsin yada inanilmasin. kimsenin kimseye akil verme ustunlugu yok .herkes istedigine inansin …nasil olsa pamuk tikandigi zaman anlasilacak hersey..

 173. sanane diyorki : 22 October 2011

  inanmayanları imana getiren bir video

 174. veldan diyorki : 13 November 2011

  Evremde oyle bir kusursuzluk var ki
  tesaduf olmadigi
  ALLAH Ali imran suresinde acikca naks edilmistir
  ALLAH cumlemizi bilgilerinden eksik etmesin
  insALLAH
  Amin ecmain

 175. Tunahan diyorki : 26 September 2013

  Hayatımda izlediğim en mal belgeseldi. Bu belgesele ancak matematik bilgisi sıfır yada sıfıra yakın olanlar inanır. Leanardo pergeliyle yaptıkları gölge oyununa gülmekten yıkıldım resmen :)))

 176. recep diyorki : 23 November 2013

  Umarım Allah hidayete erdirir,Allaha inancında şüphe olan kişiler malesef dünya denen yeryüzünün gerçeğin yansıması yani hayal olduğunun farkında olmayıp,hala bu dünyada ebedi kalacaklarmış gibi yaşıyor ve yorum yapıyorlar,umarım bu gerçekleri görebilir kendilerinin ne kadar aciz birer yaratık olduklarının farkına varırlar,biz insanoğlu o kadar aciziz ki gözle göremediğimiz bir mikrop bizi yataklara düşürüp ,bu fizik vücudun ölümüne sebep olabiliyor,ne acıdır ki 60-70 yıllık bir ömür için yıllarca dirsek çürütüp,sonsuz bir hayat için hiç bir şey yapmadan telef olup gidiyor,bazı şeylerin ananevi gelenek görenek yani şartlanmış beynimizle yorum yapıp neyin doğru mantıklı neyin değil bunun kararını verip fikrimiz inancımız olarak ortaya koyabiliyoruz,aslında inanç görmediğin seni ve kainatı yaratan Allahın varlığına ve yarattıklarına inanıp koşulsuz teslim olmaktır.Senin fizik dediğin bilim dediğin şey bu inancın çok gerisinden geliyor.onun için bu tür video çekip emek vermiş ve islamiyete hizmet eden arkadaşlardan Allah razı olsun,bu tür insanları aptal geri kafalı diye tabir eden arkadaşlar dönüp geriye bir baksınlar ve iyi ölçüp tartsınlar bakalım bu tabir ettikleri kendilerimiymiş,her şeyden önce insan olduğunu unutmayacaksın kendisine saygısı olmayanın ne insanlara ne anasına,babasına nede vatanına faydası olur,ünüversite de okumak yada bitirmek sizi bilgin yapmaz,kurtuluşun yolu teslimiyettir, Allah dostu için kapalı bilinmiyen bir şey yoktur,Allahın izin verdiği kadar bilgi sahibidir..

Yorum Yapın